نشان پرداخت یك حساب نشان است!

نشان پرداخت یك حساب نشان است! به گزارش ابزار اپل به گزارش روابط عمومی آسان پرداخت، مهدی شهیدی، قائم مقام مدیرعامل این شركت با تاكید بر این نكته كه سرویس نشان پرداخت یك سرویس بانكی است، اظهار داشت: «همان طور كه می گوییم حساب قرض الحسنه پس انداز، حساب جاری یا كوتاه مدت، ˮنشان پرداختˮ هم یك حساب بانكی است كه در واقع صرفاً بعنوان مصطلح به آن «كیف پول» اطلاق می شود».شهیدی در ادامه اشاره كرد: «این در واقع یك حساب بانك ملی است كه به زودی شماره شبای این حساب نیز در اختیار كاربران قرار داده خواهد شد كه می توانند حتی با پایا و ساتنا عملیات انتقال وجه را انجام دهند، البته محدودیت هایی از سمت پذیرندگان در مورد پذیرش پول برای ایجاد محدودیت در حوزه مسائل در رابطه با افراد نیز وجود دارد، همین طور نشان پرداخت هم اكنون تنها روش پرداخت با احراز هویت صد در صدی است. یعنی شما مطمئن هستید كسی كه پرداخت را انجام می دهد دقیقاً فرد مورد نظر شما است، در صورتیكه وقتی پرداخت با كارت انجام می شود ممكنست از كارت فرد دیگری استفاده شده باشد». همه چیز با كارمزد!
وی درباب این مساله كه موضوع پرداخت غیرنقدی و انتقال وجه در نشان پرداخت مطرح است و شنیده شده كه بابت آن كارمزدی ستاندن خواهد شد، اظهار داشت: «چون نشان پرداخت دقیقاً مثل یك حساب بانكی است، با آن مشابه حساب بانكی رفتار می شود و بدین سبب عملاً می توان انتقال وجه داخلی به حساب های بانك ملی یا پایا را با آن انجام داد. البته ساتنا با توجه به این كه عددهای بزرگی را متصور نیستیم كه در این سرویس باشد، تقریباً هم اكنون منتفی است ولی پایا كار می كند اما همه چیز با كارمزد است».
قائم مقام مدیرعامل آسان پرداخت برای توضیح بیشتر اضافه كرد: «به عبارتی اگر مقصد وجه، حساب بانك ملی باشد كارمزد ندارد اما اگر مقصد بانك دیگری باشد كارمزد خواهد داشت؛ بعنوان مثال اگر پذیرنده ای در وضعیت فعلی، حساب متصل به كارت بانك ملی نداشته باشد برای انتقال وجه باید كارمزد بپردازد. در واقع می خواهیم با این اقدام فرهنگ سازی در زمینه كارمزد نیز انجام دهیم».
وی در پاسخ به این پرسش كه چرا در این پروژه باز هم شركت آپ بعنوان نخستین بازیگر وارد شده است و اینكه آیا رانت خاصی در اختیار آپ قرار گرفته یا این را ناشی از كم كاری سایر رقبا می دانید، اظهار نمود: «ما در بحث كارت به كارت هم نشان دادیم كه ضریب نفوذ آپ به نفع بانك است و تبعا موجب افزایش درآمد بانك می شود و موضوع صرفا همین است. مشخصا بانك ملی یا هر بانك دیگری این مزیت را ترجیح می دهد و البته بازیگران دیگری هم در حال مذاكره هستند، یعنی در قرارداد این پروژه هم تصریح شده كه هم بانك ملی و هم شركت آسان پرداخت در این عرصه می توانند با بازیگران دیگر در این عرصه مشاركت كنند و انحصاری در كار نیست. ضمن اینكه بانك ملی هم در پروسه اجرا به حضور سایر بانك ها در این پروژه علاقمند است و مدیران این بانك قائل به تاكید بر گشایش این فضا و فرهنگ سازی بیشتر در این حوزه هستند».
2121


منبع:

1399/01/23
20:36:37
5.0 / 5
3423
تگهای خبر: بازی , سرویس , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS