سرعت اینترنت موبایل ایران

سرعت اینترنت موبایل ایران ابزار اپل: متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران 22.72 مگابیت برثانیه است كه رتبه ایران را به 79 از میان 141 كشور رسانده و اینترنت ثابت نیز با متوسط سرعت دانلود 10.10 مگابیت برثانیه در رتبه 153 از میان 176 كشور قرار دارد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است كه همیشه برای كاربران دغدغه بوده و یكی از شاخصهای كیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود. در ایران در صورتیكه تا چندین سال پیش برخی معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو كالاهای لوكس است و اینترنت ۱۲۸ كیلوبیتی برای دسترسی مردم كافی است، حالا دیگر كمتر كسی از اهمیت استفاده از اینترنت غافل است و فناوری اطلاعات به پدیده ای ضروری در زندگی افراد تبدیل گشته است.
طی سال های گذشته، روند استفاده از اینترنت از سرعت های كیلوبیتی در اینترنت دایال آپ، رفته رفته جای خودرا به فناوری ADSL داد كه سرعتی بمراتب بیش تر داشته و سرعت هایی تا ۵۲۱ كیلوبیت بر ثانیه و حتی ۱۶ مگابیت را هم پوشش می داد و الان نوبت به فیبر نوری است كه جایگزین ADSL شود و سرعت هایی بمراتب بالاتر را برای كاربران به ارمغان بیاورد. در این میان اینترنت موبایل هم در چند سال قبل از روند روبه رشدی برخوردار بوده و بخش اعظمی از استفاده كاربران اینترنتی در این بخش جای می گیرد.
وب سایت Speedtest فاكتورهای جهانی اینترنت را در كشورها بررسی می كند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی كشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن باند ثابت نیز در تمامی كشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت برثانیه اعلام گردید. همین طور اینترنت موبایل ایران با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، همین طور در بخش اینترنت پهن باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را كسب كرده بود.
هم اكنون و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه مارس ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۰.۴۷ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۷۳ مگابیت برثانیه است. همین طور در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۷۴.۶۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۰.۰۷ مگابیت برثانیه است.
رتبه یك تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه مارس ۲۰۲۰، به ترتیب به امارات متحده عربی (۸۳.۵۲ مگابیت برثانیه)، كره جنوبی (۸۱.۳۹ مگابیت برثانیه)، قطر (۷۸.۳۸ مگابیت برثانیه)، چین (۷۳.۳۵مگابیت برثانیه) و كانادا (۷۳.۱۶ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد. همین طور رتبه یك تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۱۹۷.۲۶ مگابیت برثانیه)، هنگ كنگ (۱۶۸.۹۹ مگابیت برثانیه)، رومانی (۱۵۱.۵۵ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۴۹.۹۵ مگابیت برثانیه) و سوییس (۱۴۸.۲۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.


وضعیت اینترنت ثابت و موبایل در ایرانمتوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۲.۷۲ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۹۷ مگابیت برثانیه است كه رتبه ایران را به ۷۹ از میان ۱۴۱ كشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سال جاری میلادی، حاكی از افت ۹ رتبه ای است. طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اكنون از باهاماس و لائوس كندتر و از تونس و آنگولا سریع تر است.
همین طور در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۱۰ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۵.۶۸ مگابیت برثانیه است كه رتبه ایران را به ۱۵۳ از میان ۱۷۶ كشور رسانده و در مقایسه با ژانویه سال جاری میلادی كه اینترنت ثابت ایران در رتبه ۱۲۲ قرار داشت، سقوطی ۳۱ پله ای را تجربه كرده است.
بااینكه به سبب شیوع ویروس كرونا در جهان، خیلی از كشورها با مشكل اینترنت مواجه گشتند و از سرعت و كیفیت خدمات شكایت دارند، اما از طرفی اشباع ظرفیت شبكه موبایل و افزایش مصرف كاربران اینترنت ثابت در ایران هم نارضایتی های بسیاری را باعث شده است و باید دید با وجود وعده هایی كه برای بهبودی وضعیت داده می شود، در آینده این وضعیت چه تغییری خواهدنمود.


 


منبع:

1399/02/04
14:26:27
5.0 / 5
3397
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS