پرفروش ترین كنسول های بازی در جهان

پرفروش ترین كنسول های بازی در جهان ابزار اپل: همیشه رقابت تنگاتنگی میان كنسول های بازی همچون ایكس باكس مایكروسافت و پلی استیشن سونی وجود داشته و آمارهای مختلفی نیز از میزان استقبال كاربران و محبوبیت این محصولات منتشر می شود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارهای انتشار یافته حاکی از آنست که کنسول های بازی سونی موسوم به پلی استیشن ۲ بیش از رقبای خود در بازارهای جهانی به فروش رفته و عنوان محبوب ترین و پرطرفدار ترین کنسول بازی در جهان را به خود مختص کرده است.
کارشناسان و پژوهشگران فعال در موسسه تحقیقاتی LearnBonds اخیرا آمار فروش کنسول های بازی را تا تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۲۰ بررسی نموده و و به این نتیجه رسیده اند که از میان ۱۰ رتبه برتر مربوط به کنسول های بازی ۵ کنسول به برند پلی استیشن سونی تعلق گرفته و این در حالیست که پس از آن نینتندو سوئیچ، ایکس باکس مایکروسافت و سایر مدلها و برندها نیز در رتبه های بعدی این جدول رده بندی قرار گرفته اند.
همین طور این گزارش که در وب سایت استاتیستا نیز آمده است، نشان میدهد دهد که دو کنسول بازی سونی پلی استیشن ۲ و پلی استیشن ۴ بیشترین میزان فروش خودرا در بازارهای اروپایی و سپس آمریکا کسب کرده است.
PS۲ در اروپا و آمریکا به ترتیب ۵۵.۲۸ و ۵۳.۶۵ میلیون دستگاه فروخته شده و PS۴ نیز در این دو بازار به ترتیب ۴۵.۱۲ و ۳۶.۳۴ میلیون دستگاه فروخته است.
همین طور بنظر می رسد کنسول ایکس باکس ۳۶۰ مایکروسافت از پلی استیشن ۳ فروش پایین تری را داشته است.
لیست رده بندی زیر به ترتیب پرفروش ترین کنسول های بازی در تاریخ را از نگاه کارشناسان موسسه LearnBonds برمبنای میزان فروش آنها در بازارهای جهانی نشان می دهد:
۱. پلی استیشن ۲
۱۵۷.۶۸ میلیون دستگاه
۲. نینتندو دی اس
۱۵۴.۹ میلیون دستگاه
۳. گیم بوی: ۱۱۸.۶۹ میلیون دستگاه
۴. پلی استیشن ۴
۱۰۹.۸۶ میلیون دستگاه
۵. پلی استیشن
۱۰۲.۵ میلیون دستگاه
۶. وی (Wii)
۱۰۱.۶۴ میلیون دستگاه
۷. پلی استیشن ۳
۸۷.۴۱ میلیون دستگاه
۸. ایکس باکس ۳۶۰
۸۵.۸ میلیون دستگاه
۹. گیم بوی ادونس(Game Boy Advance)
۸۱.۵۱ میلیون دستگاه
۱۰. پلی استیشن پرتابل
۸۱.۰۹ میلیون دستگاه
منبع:

1399/03/10
12:35:24
5.0 / 5
2857
تگهای خبر: بازار , بازی , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS