قاچاقچی مكالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد

قاچاقچی مكالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری یك قاچاقچی مكالمات تلفنی اطلاع داد و اظهار داشت: این متهم ۲۰ میلیارد ریال خسارت به شركت ارتباطات زیر ساخت تحمیل كرده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا سرهنگ داوود معظمی گودرزی در اینباره اظهار داشت: نماینده حقوقی شرکت مخابرات به پلیس فتا رجوع و اظهار داشت، افراد ناشناسی به وسیله خطوطی مبادرت به سو استفاده از پهنای باند بین الملل و برقراری غیرقانونی ارتباط تلفنی خارج به داخل کرده اند.
وی با اشاره به اینکه شاکی اعلام نموده علاوه بر خسارت های امنیتی حدود ۲۰ میلیارد ریال به شرکت ارتباطات زیر ساخت هم خسارت وارد کرده است، اضافه کرد: تیمی از افسران این پلیس با بررسی مستندات و شواهد و حساسیت مبحث پرونده را در دستور کار قرار دادند و بعد از چند روز کار اطلاعاتی و تحقیقات گسترده و روش های فنی و پلیسی موفق به شناسایی خطوط و شناسایی متهم به نام (م، ف ) شدند.
وی اظهار داشت: متهم با استفاده از روش های مختلف مثل تغییر کابل کشی های مخابراتی تلاش در پنهان کردن این عمل مجرمانه داشت که در نهایت شیوه مجرمانه وی شناسایی شد.
سرهنگ گودرزی اظهار نمود: در تحقیقات اولیه مشخص شد، متهم با استفاده از شیوه انتقال تماسهای تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور با ۲۸ خط فعال مکالمات تلفنی را قاچاق و از پهنای باند بین الملل سوء بهره برده است.
رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت: با هماهنگی مرجع قضائی و تحقیقات میدانی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات مخابراتی و کامپیوتری به پلیس فتا انتقال یافت. وی در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود، اما بعد از مواجه شدن با ادله و مستندات لب به اعتراف گشود.
سرهنگ گودرزی اظهار نمود: همانطور که می دانید مکالمات بین الملل باید از راه مراکز ارتباط بین الملل کشور مبدا و مقصد برقرار شود و برقراری این ارتباطات از مبادی غیرقانونی و غیررسمی، ترمینیشن (از خارج به داخل) غیرمجاز و یا همان قاچاق مکالمات تلفنی نامیده می شود.
برپایه گزارش پایگاه خبری پلیس، وی اظهار داشت: افرادی که مبادرت به قاچاق مکالمات تلفنی می کنند با سو استفاده از یارانه هایی که دولت به مکالمات تلفنی شهروندان اختصاص می دهد مبادرت به ترانزیت (برقراری) ارتباطات سایر کشورها "از طریق ایران" و یا "به داخل ایران" می کنند. ازاین رو به جای این که ارتباطات دیگر کشورها به صورت مستقیم به مقصد ارسال شود به ایران ارسال و از راه مراکز بین الملل ما به کشور مقصد ارسال می شود بدین ترتیب از این یارانه به نفع دیگر کشورها استفاده می نمایند که این امر خسارت غیرقابل جبرانی را به اقتصاد کشورمان وارد می نماید.
سرهنگ گودرزی در انتها به شهروندان سفارش کرد: در صورتیکه متوجه تغییرات محسوسی در مبلغ مندرج در قبض تلفن خود شدند مراتب را سریعا به شرکت ارتباطات زیر ساخت اعلام تا بعد از بررسی و تایید، در صورت ضرورت جهت بررسی بیشتر به پلیس فتا ارسال شود.1399/04/09
18:53:06
5.0 / 5
2403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS