مناطق مشكل دار موبایل كدامند؟

پیشنهاد وزیر برای مجانی شدن مكالمات زیر ۱۰ ثانیه

پیشنهاد وزیر برای مجانی شدن مكالمات زیر ۱۰ ثانیه ابزار اپل: به نظر می رسد تبدیل تكنولوژی برای عرضه نسل های بالاتر تلفن همراه قطعی مكالمات و كاهش كیفیت ارتباطات را به همراه داشته و بنابراین وزیر ارتباطات پیشنهاد مجانی شدن مكالمات زیر ۱۰ ثانیه را برای مشتركان مناطق مشكل دار مطرح كرده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، قطعی های مكرر تماس هایی كه با استفاده از اپراتورها انجام می شود، یكی از مشكلاتی است كه هنگام برقراری تماس وجود دارد و مشتركان بعضی از اپراتورها با آن مواجهند، به طوری كه وزیر ارتباطات هم در این باره اظهار كرده است: میزان قطعی مكالمات و عدم آنتن دهی در یكی از اپراتورها در شرایط مناسبی نیست و در دو اپراتور دیگر هم در تمام شهر تهران كیفیت مناسبی ارائه نمی كنند و این سبب نارضایتی مردمی می گردد.

محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به كیفیت ارتباطات گفته است كه برخی از شهرها و مناطق با ارائه نسل ۳ و ۴ تلفن همراه، به علت تبدیل تكنولوژی و كامل نبودن شبكه، قطعی مكالمات افزایش داشته و كیفیت ارتباطات كاهش پیدا كرده است. البته او بخشی از این مشكلات را مربوط به تغییر تكنولوژی و عدم همكاری شهرداری ها در نصب و راه اندازی و در بعضی موارد جمع آوری سایت های تلفن همراه می داند.

به همین دلیل درباره مشكل قطع شدن ارتباط در مناطقی از تهران، این پیشنهاد مطرح شده كه در این مناطق تا حل مشكل، مكالمات زیر ۱۰ ثانیه هزینه ای برای مشتركان نداشته باشد.

موانع توسعه و ارتقای كیفیت شبكه

عدم همكاری شورای شهرها و شهرداری های كشور، جمع آوری سایت ها توسط مراكز مختلف، ممانعت های مردمی به علت تصور نادرست از تاثیر امواج، ساخت مجتمع ها و برج های جدید در شهرها و دریافت عوارض های محلی از اپراتورها، از مشكلاتی است كه اپرتورهای تلفن همراه در توسعه و ارتقای كیفیت شبكه به آن اشاره می كنند.

یكی از دلایلی كه ممكن است مانع تولید سایت های اپراتور همراه در مناطق مختلف شود، نگرانی افراد از تاثیر امواج است كه آذری جهرمی در این باره اظهار كرده است: سازمان انرژی اتمی، وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات آزمایش های مختلفی انجام دادند و در خیلی از نقاطی كه اندازه گیری ها انجام شده در حد پایین تری از استانداردهای موجود است.

اما فضای روانی موجود در جامعه هنوز نگرانی هایی در این حوزه دارد كه با اطلاع رسانی و توضیح كارشناسی باید به حل این نگرانی ها كمك كرد. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم باید با نظارت های دایمی این اطمینان را به مردم بدهد كه شبكه به صورت دایم در حال پایش است تا ممانعت های مردمی برای نصب آنتن های تلفن همراه كاهش یابد.

البته پیشنهادهایی برای تولید سایت های مشترك توسط اپراتورها هم شده كه وزیر ارتباطات در این زمینه هم بیان كرده است: مجموعه ای برای تولید سایت های مشترك از چند سال قبل در این حوزه شكل گرفته است كه باید با هماهنگی بیشتر بین اپراتورها و تشكیل یك مجموعه مشترك ادامه داشته باشد و بهتر است تمام اقدامات مربوط به راه اندازی سایت های این اپراتورها به این مجموعه واگذار شود.

با وجود این با عنایت به پیشنهاد وزیر در خصوص مجانی شدن مكالمات زیر ۱۰ ثانیه تا زمان حل مشكل، هنوز اعلام نشده كه اپراتورها این مورد را عملی خواهند كرد یا خیر همینطور مشخص نشده كه این مناطق مشكل دار كدامند و اینكه در نهایت مشكلاتی كه خود وزیر ارتباطات هم به آنها اشاره كرده و ناشی از تبدیل تكنولوژی است، تا چه زمانی ادامه می یابد؟


1396/09/22
00:25:28
5.0 / 5
5475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS