فریب پیامك كلاهبرداری به اسم همتا را نخورید

فریب پیامك كلاهبرداری به اسم همتا را نخورید در حالیكه سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir است، كلاهبرداران برای فریب و سوءاستفاده كاربران، پیامك هایی به همراه لینك سایت های فیشینگ ارسال می كنند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، کلاهبرداران با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند؛ در این شیوه که اصطلاحاً به فیشینگ مشهور است، بوسیله اطلاعات واردشده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب های بانکی قربانیان خالی می شود یا ممکنست اطلاعات شخصی کاربران را دریافت کرده و از آن سوءاستفاده کنند.
بعد از اجرای طرح رجیستری، ارسال پیامک هایی به اسم همتا به همراه آدرس های جعلی و صفحه هایی که مانند سامانه همتا طراحی شده، اتفاق تازه ای نیست اما هر بار به روشی صورت می گیرد. قبل از این بارها اتفاق افتاده که پیامکی برای برخی افراد ارسال و از آنها خواسته شده جهت جلوگیری از قطع شدن تلفن همراه، مبلغی را پرداخت کنند. در یکی از تازه ترین نمونه های این کلاهبرداری، با هدایت کاربران به سایت های فیشینگ، اطلاعات را از آنها درخواست می کنند.


این درحالی است که با مراجعه به وب سایتی که لینک آن در پیامک آمده است، متوجه می شویم این وب سایت فیلتر شده است. اما از آن جایی که این روزها بیشتر کاربران برای مراجعه به وب سایت ها و اپلیکیشن های فیلترشده، از فیلترشکن استفاده می نمایند، متوجه این مساله نخواهند شد. درصورتی که با فیلترشکن وارد این سایت شوید، با سایتی مواجه خواهید شد که بسیار شبیه به سامانه همتا طراحی شده و متاسفانه کاربران بدون توجه به آدرس سایت که اشتباه است، فریب صفحه ای که مشابه سایت اصلی طراحی شده را می خورند.کانال رسمی آموزش و اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری) هم بارها آگهی داده که این روش، یکی از شیوه هایی است که کلاه برداران برای دستبرد زدن به حساب بانکی افراد از آن استفاده می نمایند. از طرفی کاربران باید توجه داشته باشند هرگونه اطلاع رسانی در زمینه طرح ثبت تلفن همراه، بوسیله سرشماره پیامکی HAMTA انجام می شود. ازطرفی سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir و سایت اطلاع رسانی همتا hamtainfo.ntsw.ir است و سامانه همتا دامنه دیگری ندارد.
همین طور درصورتی که به درگاه های بانکی هدایت شدید، همیشه قبل از هرگونه پرداخت حتما باید از اعتبار درگاه پرداخت مطمئن شوید. خاصیت های اولیه درگاه پرداخت معتبر شامل عبارت https و همین طور علامت تأیید سرویس دهنده (معمولاً به صورت قفل سبزرنگ) است که در ابتدای آدرس درگاه پرداخت وجود دارد. البته سامانه همتا برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی کند و انجام همه فرایندهای سامانه همتا رایگان است.
منبع:

1399/04/14
18:30:40
5.0 / 5
2990
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , تلفن , رجیستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS