جزئیاتی از افزایش واردات تلفن همراه

آمار بین شش كارتن تا حدود ۴۸ هزار پالت متغیر است

آمار بین شش كارتن تا حدود ۴۸ هزار پالت متغیر است در حالی واردات گوشی موبایل در سه ماه و نیم اول امسال تا سه برابر افزایش داشته كه این میزان بین شش كارتن تا حدود 48 هزار پالت متغیر بوده و بوسیله حدود 140 شركت وارد شده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، این روزها بازار موبایل حاشیه کم نداشته است؛ از اخباری در ارتباط با ممنوعیت واردات گوشی موبایل گرفته تا مسائلی که از طرف فروشندگان موبایل مطرح می شود، در مجموع سبب افزایش قیمتها در بازار شده است. این در حالیست که طی هفته گذشته و در زمانی که قیمتها در بازار به بهانه هایی همچون کاهش واردات یا افزایش قیمت دلار رو به رشد بود، خبری منتشر گردید در خصوص ممنوعیت واردات گوشیهای با ارزش بالای ۳۰۰ یورو که کافی بود تا قیمتها در یک روز بطور شایان توجهی افزایش پیدا کند.
اما آماری که گمرک ایران در این بین منتشر نمود نشان داد که در سه ماه و نیم اول سال جاری واردات گوشی موبایل نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش سه برابری داشته است؛ بطوری که از شروع سال تا نیمه تیر ماه حدود دو میلیون و ۴۰۴ هزار و ۹۳۳ دستگاه تلفن وارد کشور شد.
در همین رابطه لطیفی -سخنگوی گمرک ایران- اعلام نمود که بر خلاف ادعاهایی که بعضی از افراد مطرح می کنند، آمار رسمی واردات گوشی موبایل بیان کننده واردات سه برابری است و در حدود سه ماه و نیم اول سال قبل بیش از ۸۶۴ هزار دستگاه به ارزش ۷۳.۶ میلیون دلار وارد شده بود؛ در صورتیکه در سه ماه و نیم اول امسال بیش از ۳۷۳ میلیون دلار وارد شده که رشد ۴۰۷ درصدی از لحاظ ارزش و ۱۷۸ درصدی از لحاظ تعداد داشته است.
اما اینکه این افزایش سه برابری واردات گوشیهای موبایل چگونه و بوسیله چه شرکت هایی وارد شده، موضوعی است که بررسی جزئیات آن نشان میدهد که کمتر از ۱۴۰ شرکت این کار را انجام داده اند که میزان و حجم واردات در میان آنها متغیر بوده است؛ بطوریکه برخی شرکتها تا شش کارتن و برخی تا مرز ۵۰ هزار پالت گوشی موبایل وارد کردند.
ارز تامین شده برای این حجم از واردات گوشی موبایل عموما درهم و یورو بوده و عمده واردات از امارات متحد عربی انجام شده است. البته بطور محدود از چین و حتی ترکیه نیز این واردات صورت گرفته است.
از طرف دیگر در حالی در بازار بحث موجودی ناکافی و مشکلات واردات از عوامل افزایش قیمت اعلام می شود که طبق آمار گمرک ایران، وضعیت ترخیص گوشی نشان میدهد که در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد و ۱۵ روزه تیرماه امسال به ترتیب ۲۸۵هزار و ۳۴۰دستگاه، ۶۰۹هزار و ۶۱۹ دستگاه، ۸۸۴هزار و ۹۵۷ دستگاه و ۶۲۵هزار و ۱۷دستگاه گوشی موبایل ترخیص شده است. این در حالیست که ترخیص تلفن همراه در زمان مشابه سال قبل، یعنی در ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد و ۱۵روز از تیرماه ۱۳۹۸ به ترتیب ۱۱۴هزار و ۳۴۷دستگاه، ۳۱۶هزار و۴۲۹ دستگاه، ۲۶۴هزار و ۳۱دستگاه و ۱۶۹هزار و ۴۰۱دستگاه بوده است که در مجموع ۸۶۴هزار و ۲۰۸دستگاه را شامل می شد.
بر این اساس میزان رشد ترخیص تلفن همراه در بازه زمانی سه ماه و نیم ابتدایی امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل نزدیک به سه برابر یعنی حدود ۱۷۸ درصد بوده است.
1399/04/21
15:07:43
5.0 / 5
2746
تگهای خبر: بازار , تلفن , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS