آذری جهرمی:

فیلترینگ در اختیار من نیست

فیلترینگ در اختیار من نیست به گزارش ابزار اپل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد كه نه قوه قضاییه و نه عقل جمعی كشور به چنین جمع بندی نرسیده اند كه اینستاگرام را فیلتر كنند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی درباره آینده شبکه های اجتماعی و به صورت مشخص اینستاگرام اظهار داشت: من شرایط جامعه را به سمتی نمی بینم که هدفی برای فیلتر کردن اینستاگرام وجود داشته باشد. البته عده ای همیشه معتقد بوده اند که این پلت فرم را باید بست، فشار هم وارد کرده و می کنند ولی طبیعتاً تابحال عقل جمعی کشور به این چنین جمع بندی نرسیده است.
وی ادامه داد: البته آن هایی که معتقدند که باید اینستاگرام فیلتر شود به ما فشار می آوردند و این در شرایطی است که مسئولیت صدور حکم و تصمیم گیری برای فیلترینگ جای دیگری است و فشار را باید به نهاده مربوطه که به صورت مشخص قوه قضاییه و دادستانی کل کشور بر مبنای حکم کارگروه تعیین مصادیق هستند وارد کنند.
وزیر ارتباطات افزود: برخی از عزیزان تاکید می کنند که اینستاگرام بد است و وزیر ارتباطات چرا آنرا فیلتر نمی کند؟ درحالی که وزیر ارتباطات نه از لحاظ قانونی اختیار فیلتر کردن را دارد و نه می تواند چنین کاری بکند. آن که فیلتر می کند شرکت های اینترنتی است و آن که حکم را صادر می کند مشخص است کجاست؛ ازاین رو باید این مطالبات را جای دیگری پیگیری کنند.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه «درهرحال من در قوه قضاییه هم چنین جمع بندی برای فیلترینگ اینستاگرام ندیده ام» اظهار داشت: البته بپذیریم که اشکالات و ناهنجاری هایی در شبکه های اجتماعی وجود دارد و مقداری قوانین ما نیازمند بازبینی است و منطبق با واقعیت های امروز فضای مجازی نیست.1399/04/21
22:06:58
5.0 / 5
2348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS