زالی در جلسه مشترك با نمایندگان وزارت ارتباطات:

فناوری های نوپدید خدمات درمانی را متحول می كند

فناوری های نوپدید خدمات درمانی را متحول می كند به گزارش ابزار اپل رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به این كه بسته های فناوری نوپدید 5G خدمات درمانی را متحول می كند، اظهار داشت: برنامه این سیستم متضمن ارائه راهكارهای فناورانه جدید خصوصا در دوران بحران اپیدمی كروناست.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه مشترک نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با مسئولان دانشگاه در حوزه های پژوهشی و فناوری برگزار شد، استفاده از ظرفیت زیرساختهای پژوهشی برای ارتقای سلامت را خواهان شد.
وی زمینه ایجاد مرکز رشد مشترک، برگزاری نمایشگاه های رونمایی از محصولات فناورانه و بیمارستان هوشمند با استفاده از بسته های پیشرفته 5G را یکی دیگر از دستاوردهای تعامل دانشگاه با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ذکر کرد.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران مشاوره آنلاین با پزشک و کاهش ملاقات با پزشک تا حدود یک سوم را یکی دیگر از مزیتهای این سیستم دانست.
وی تصریح کرد: این برنامه تمرکز را از درمان به سمت پیشگیری هدایت خواهد نمود و سبب می شود بیماری ها زودتر شناسایی شوند، پیش از اینکه نیازهای بیماران اضطراری شود.
گسترش فضاهای مشترک بین رشته ای یکی دیگر از مواردی بود که دکتر زالی برضرورت توجه به آن اشاره نمود و اضافه کرد: توسعه فضاهای درمانی با داشتن اتصال پایدار 5G و دستگاه هایی که از آن پشتیبانی می کنند، شامل دستگاه های کنترل سلامت در مناطق محروم و صدمه پذیر استفاده بیشتری دارد و صرفاً یک تجهیز فانتزی و مربوط به جوامع توسعه یافته نیست.
وی در بخش دیگری با اشاره به این که اورژانسها و امدادگران هم با فناوری 5G شرایط متفاوت تری را تجربه می کنند، تاکیدکرد: خیلی از درمان ها از راه تله ویزیت قابل دسترس است.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ثبت پرونده های الکترونیک با حفظ محرمانگی و اصول پیوست های قانونی و اخلاقی را یکی دیگر از مزیت های این سیستم دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، جلسه مشترک نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکترعلی حائری مشاور رئیس دانشگاه، دکترسیدمحسن مروجی مدیر روابط عمومی پژوهشگاه فضای مجازی، دکتر مقیمی مدیر امور فناوری و تعدادی از مسئولان حوزه فناوری برگزار گردید و مواردی نظیر تقویت زیرساختها، لزوم برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت مشترک، تعامل و همکاری بیشتر و استفاده از ظرفیتهای فناورانه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع:

1399/05/06
15:31:29
5.0 / 5
1964
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS