ربات های سخن گو پیشخدمت رستوران می شوند

ربات های سخن گو پیشخدمت رستوران می شوند تعدادی از محققان برج فناوری دانشگاه صنعتی امیر كبیر ربات های سرویس رسانی را طراحی نموده و ساختند كه از آنها می توان در رستوران ها برای ارائه خدمات سفارش شده از طرف مشتریان بهره برد.


اسماعیل مهرابی از پژوهشگران این طرح در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به طراحی و ساخت ربات "خوش آمدگو" و "سرویس رسان" اظهار داشت: با راه اندازی مجتمع رباتیکی ایران برخی از ربات های ساخته شده شامل ربات خوش آمدگو و سرویس رسان با تعامل با انسان به کار برده شد و این ربات ها در این مجتمع سرویس رسانی خواهند کرد.
وی با اشاره به خاصیت های ربات های ساخته شده، اظهار نمود: این ربات ها دارای حس شنوایی هستند و از قابلیت تعامل با انسان برخوردار می باشند و می توانند به زبان های فارسی و انگلیسی صحبت کنند.
مهرابی با اشاره به جزئیات کاربری مجتمع رباتیکی، اشاره کرد: روند سفارش در این مجتمع به صورت مدرن و تکنولوژیک است، به شکلی که ثبت سفارش بوسیله تبلت های روی میزها انجام می شود و پرداخت هزینه نیز به صورت الکترونیکی و آنلاین برنامه ریزی شده است.
وی با اعلان اینکه در این مجتمع چندین ربات سرویس‎های سفارش داده شده را ارائه می کنند، تصریح کرد: برای حرکت این ربات ها هیچ مسیری مشخص نشده و به شکلی در آنها برنامه ریزی شده است که با هم برخورد نخواهند کرد و ربات های ساخته شده بدون داشتن مسیر قبلی به درستی راه خودرا برای رسیدن به مقصد طی می کنند.
این محقق تعامل ربات ها با انسان را یکی از خصوصیات این ربات های هوشمند نام برد و تصریح کرد: این ربات ها قادرند با انسان صحبت کنند و قادر هستند حس خوشی و یا ناراحتی را توسط چهره خود به انسان منتقل کنند.
وی با اشاره به راه اندازی فست فودهای الکترونیکی در کشورهایی مثل چین، سنگاپور، مالزی، انگلیس و آمریکا افزود: بیشتر ربات های ساخته شده از روی خطوط مشخصی مسیریابی و حرکت می کنند و هیچ تعاملی با انسان ندارند، در صورتیکه ربات های ساخته شده در این شرکت بوسیله الگوریتم های هوشمندی که برای آنها طراحی شده، مسیریابی می کنند.
به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، ربات های خوش آمدگوی این شرکت با حالات مختلف انیمیشین صورت با مشتریان به زبان فارسی و یا انگلیسی صحبت و بعد از خوش آمدگویی آنها را راهنمایی می کنند و از طرف دیگر مشتریان می توانند سوالات خودرا از ربات بپرسند.
روی هر میز یک تبلت نصب شده و مشتریان توسط اپلیکیشن اختصاصی مجموعه سفارش غذا داده و برخی از ربات های سرویس رسان به ارائه خدمات غذا می پردازند. به علاوه، ربات در هنگام ارائه خدمات با شما صحبت کرده و از شما می پرسد که آیا به خدمات دیگری نیاز دارید یا خیر؟
ربات های ویژه کودکان با عنوان "ربوکیدز" از دیگر محصولات دانش بنیان این شرکت است. این گروه در معرفی این ربات ها تاکید دارند که "در روبوکیدز درهای جدیدی از جهان فناوری به روی بچه ها باز می شود که زبان آن، زبان شادی و سرگرمی است". ربات ها قوه تخیل آنها را تقویت می کنند و به ناکجا سوق می دهند. ماموریت روبوکیدز پاسخ به روح همیشه متعجب کودکان است. رویای روبوکیدز این است که روزی بچه ها به عقب نگاه کنند و فکر کنند: "رویای من توسط یک ربات آغاز شد".1399/05/10
23:50:03
5.0 / 5
2024
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS