اسباب كشی تیك تاك از آمریكا

اسباب كشی تیك تاك از آمریكا به گزارش ابزار اپل شركت چینی بایت دنس در حال بررسی جابجایی مقر مركزی پتلفرم اشتراك گذاری ویدیوی تیك تاك از آمریكا به كشور دیگری است.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، تیک تاک از جانب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و سایر سیاستمداران آمریکایی که نگرانیهای امنیت ملی را نسبت به این اپلیکیشن مطرح کرده اند، تحت فشار شدیدی قرار گرفته است. ترامپ به بایت دنس که شرکت مادر تیک تاک است، ۴۵ روز مهلت داده تا درباره فروش فعالیت های آمریکایی تیک تاک با مایکروسافت مذاکره کند.

روزنامه انگلیسی سان روز دوشنبه در گزارشی نوشت: موسسان بایت دنس به زودی تصمیم خود برای ایجاد فروشگاهی برای تیک تاک در لندن را اعلام خواهند کرد.

سخنگوی تیک تاک در واکنش به این اخبار اظهار داشت: جابجایی بین المللی تیک تاک در دست بررسی قرار دارد. بایت دنس یک شرکت جهانی است و به دنبال وضعیت فعلی، در حال ارزیابی احتمال استقرار مقر مرکزی تیک تاک در خارج از آمریکاست تا به کاربران جهانی خود بهتر خدمات رسانی کند.

دولت انگلیس هم در این خصوص اعلام نمود محل مقر مرکزی تیک تاک یک تصمیم مربوط به این شرکت است.

هر گونه جابجایی مقر تیک تاک در شرایط حساسی روی می دهد که روابط میان چین و غرب با جنگ بر سر استفاده از تجهیزات شبکه ۵G ساخت هواوی پرتنش شده است.

انگلیس کوشیده بود تا در مورد مبحث هواوی محتاطانه برخورد کند اما سرانجام ماه گذشته به جانبداری از آمریکا پرداخت و این شرکت را از سال ۲۰۲۷ از شبکه های ۵G ممنوع کرد.

اکنون اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدیوی تیک تاک در خط آتش دونالد ترامپ قرار گرفته که نگرانیهای امنیتی را دستمایه مخالفت با این برنامه قرار داده است.

با این حال بعد از اینکه مایکروسافت بعنوان خریدار فعالیت های آمریکایی تیک تاک ظاهر شد، ترامپ از طرح ممنوعیت این برنامه در آمریکا عقب نشینی کرد.

بر اساس گزارش رویترز، لندن هم بر سر وضع قانون امنیتی جدید در هنگ کنگ با پکن اختلاف پیدا کرده است اما بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اظهار کرده که دوستدار چین است و دولت انگلیس از حضور یک سرمایه گذاری فناوری بزرگ دیگر در این کشور به خصوص در شرایطی که شیوع کرونا اقتصاد را گرفتار رکود عمیق کرده است و احتمال اختلالات تجاری بر سر بریگزیت وجود دارد، استقبال می کند.
1399/05/14
22:42:01
5.0 / 5
1959
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , امنیت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS