هجوم كاربران برای دانلود وی چت قبل از ممنوعیت آمریكا

هجوم كاربران برای دانلود وی چت قبل از ممنوعیت آمریكا به گزارش ابزار اپل بعد از صدور فرمان رئیس جمهور آمریكا برای ممنوعیت اپلیكیشن چینی وی چت، كاربران بیشتری در آمریكا به دانلود این برنامه پیام رسان و گزینه دیگری به نام سیگنال پرداختند.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، کاربران وی چت در آمریکا به علت نگرانی از احتمال حذف شدن این اپلیکیشن از فروشگاههای دانلود برنامه، به نصب این برنامه پرداختند. سایر کاربران به خصوص کاربران چینی گزینه های دیگری مانند سیگنال را که متعلق به بنیاد سیگنال است، دانلود کرده اند.

دونالد ترامپ جمعه گذشته فرمانی را امضا کرد که از ۴۵ روز دیگر به اجرا گذاشته می شود و عرضه اپلیکیشن وی چت در فروشگاههای برنامه اپل و گوگل را ممنوع خواهد نمود. وی چت نقش محوری در زندگی دیجیتالی شهروندان چینی دارد و بیشتر از یک میلیارد نفر جمعیت چین از این برنامه برای خرید، پرداخت پول، ارسال ایمیل، وب گردی و تمامی اشکال ارتباطات تجاری و شخصی استفاده می نمایند. خیلی از چینیها از شماره تلفن یا ایمیل استفاده نمی کنند. کسانی که به چین سفر می کنند، ناچارند برنامه وی چت را دانلود کنند در غیر این صورت امکان دارد نتوانند پول خریدهای کوچک را پرداخت کنند.

طبق گزارش حسگر تاور، دانلود اپلیکیشن وی چت در آمریکا در مدت شش روز گذشته نسبت به هفته پیش که هنوز ممنوعیت آمریکا اعلام نشده بود، ۴۱ درصد افزوده شده است. دانلود اپلیکیشن سیگنال در آمریکا ۳۰ درصد و در چین ۹۰ درصد جهش پیدا کرده است.

استفانی چان، استراتژیست موبایل اینسایت در حسگر تاور به رویترز اظهار داشت: مزیت اپلیکیشن سیگنال این است که رمزنگاری قوی دارد.

کاربران وی چت همینطور به اپلیکیشن پیام رسان کیوکیو (QQ) که آن هم متعلق به تنسنت هولدینگز است، روی آورده اند چونکه شامل ممنوعیت آمریکا نشده است. دانلود این برنامه در آمریکا طی هفته گذشته سه برابر شد.

برخی از مهاجران چینی و کارشناسان نگران هستند که ممنوعیت وی چت در آمریکا سبب قطع ارتباط آنها با دوستان و خانواده شان در چین شود که در آنجا اغلب برنامه های پیام رسان محبوب آمریکایی نظیر فیسبوک، واتساپ و تلگرم از جانب دولت چین مسدود شده اند.

هنوز مشخص نیست دولت آمریکا در اواسط سپتامبر چگونه ممنوعیت وی چت را به اجرا خواهد گذاشت. امکان دارد به اپل و گوگل دستور داده شود وی چت را از فروشگاه برنامه خود حذف نمایند یا امکان دسترسی به این برنامه ها برای کاربران آمریکایی متوقف شود و یا دیگر بروزرسانی آنها را دریافت نکنند.

بر اساس گزارش رویترز، بعضی از کاربران در آمریکا اعلام نموده اند می خواهد با استفاده از VPN به استفاده از وی چت ادامه دهند.
1399/05/26
14:25:02
5.0 / 5
1801
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS