باگ اینستاگرام كار دست فیسبوك داد

باگ اینستاگرام كار دست فیسبوك داد ابزار اپل: فیسبوك بار دیگر به جاسوسی از كاربران اینستاگرام بوسیله استفاده غیرمجاز از دوربینهای تلفن همراه آنها متهم شد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، این شکایت از گزارشهای رسانه ای در ژوییه سرچشمه گرفته که برمبنای آنها، این اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس به دوربینهای آیفون حتی در زمانی که مورد استفاده کاربر قرار نداشته اند، دسترسی داشته است.
فیسبوک منکر گزارشهای مذکور شد و ادعا نمود یک باگ عامل این مشکل بوده که این شرکت در حال برطرف نمودن آن بوده و ایراد مذکور سبب شده نوتیفیکیشنهای نادرست درباره دسترسی اینستاگرام به دوربینهای آیفون ظاهر شوند.
بریتنی کاندیتی، کاربر اینستاگرام شکایتی را در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو مطرح و ادعا کرده که استفاده این اپلیکیشن از دوربین گوشی عمدی بوده و برای جمع آوری اطلاعات باارزش درباره رفتار کاربران انجام گرفته است. در شکایت وی آمده است: اینستاگرام و فیسبوک با به دست آوردن اطلاعات شخصی فوق العاده محرمانه و خصوصی از کاربرانشان موفق شده اند بینش باارزش و تحقیقات مفید برای بازار را کسب کنند.
طبق گزارش بلومبرگ، فیسبوک در شکایتی که ماه گذشته تنظیم شده بود، به استفاده از فناوری تشخیص چهره برای جمع آوری غیرقانونی اطلاعات بیومتریک بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام متهم شده بود. فیسبوک ادعای مذکور را تکذیب و اعلام نموده بود که اینستاگرام از فناوری تشخیص چهره استفاده نمی کند.
منبع:

1399/06/29
15:13:58
5.0 / 5
1771
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS