امضای دو تفاهم نامه در زمینه كاربردهای ۵G در ایران

امضای دو تفاهم نامه در زمینه كاربردهای ۵G در ایران معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از امضای دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشكی و حمل و نقل در بستر تكنولوژی نسل پنجم ارتباطات (5G) آگاهی داد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، ستار هاشمی، اظهار نمود: یکشنبه ۶ مهرماه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشکی و حمل و نقل هوشمند امضا می شود. این تفاهم نامه نخست میان معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به امضا می رسد.
وی با اشاره به هدف از امضای این تفاهم نامه اشاره کرد: هدف از این تفاهم نامه ارائه مشاوره خدمات پزشکی ازراه دور در بستر تکنولوژی های جدید خصوصاً نسل پنجم ارتباطات است و دراین زمینه از بستر ارتباطی شرکت ایرانسل استفاده می شود.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات درباره تفاهم نامه دوم نیز اشاره کرد: تفاهم بعدی بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ایرانسل امضا می شود.
هاشمی اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه، حمل و نقل هوشمند با بهره گیری از ظرفیت تکنولوژی های جدید به صورت آزمایشی در منطقه آزاد کیش، عملیاتی خواهد شد و از قابلیت های اینترنت اشیا نیز در این عرصه استفاده می شود. پیاده سازی سایر کاربست های تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات در صنایع مختلف، با همکاری سایر اپراتورها نیز در دستور کار قرار دارد.1399/07/04
20:42:37
5.0 / 5
1442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS