خداحافظی گوگل با جی سوئیت و تولد یك سرویس جدید

خداحافظی گوگل با جی سوئیت و تولد یك سرویس جدید به گزارش ابزار اپل شركت گوگل نام مجموعه ابزارهای بهره وری خویش را تغییر داد و با هدف جذب مشتریان سازمانی برای كسب و كاری ابری خود، قابلیتهای بیشتری به آن اضافه كرد.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، بسته خدمات گوگل که شامل ایمیل، اسناد و چت ویدیویی بود و از سال ۲۰۱۶ به نام جی سوئیت (G Suit) شناخته شده بود حالا به گوگل ورک اسپیس (Workspace) تغییر نام داده است.

گوگل علیرغم این که محصولات مجانی محبوبی مانند جی میل دارد، در رقابت با مایکروسافت و سایر شرکتهای نرم افزار سازمانی، نامها و استراتژیهای خدمات بهره وری خویش را مکررا تغییر داده است. گوگل در تازه ترین اقدام خود کوشیده ابزارهای بهره وری را بیشتر از قبل یکپارچه کند. بعنوان مثال این شرکت به تازگی سرویس ویدیویی Meet را با جی میل یکپارچه کرد و الان قابلیتی را معرفی کرده که به کاربران امکان می دهد همزمان با استفاده از اسنادهای آنلاین، از Meet هم استفاده کنند.

گوگل جهت استفاده از سرویسهای محبوبش به منظور تبلیغ و ترویج برنامه ویدیویی خود که رقیب برنامه زوم و Teams مایکروسافت است، با انتقاد روبرو شده است. گوگل هم مانند شرکت زوم شاهد گرایش فزاینده به دورکاری در شرایط پاندمی بوده است. این شرکت حالا بیشتر از ۲.۶ میلیارد کاربر ابزارهای بهره وری دارد که شامل اکانتهای رایگان، بیزنس و آموزشی هستند. گوگل در مارس اعلام نمود شمار کاربران فعال ماهانه این خدمات از مرز دو میلیارد نفر عبور کرده است.

گوگل یک رده قیمت گذاری جدید هم به نسخه پولی خود اضافه کرده که ۱۸ دلار در ماه با قابلیتهای امنیتی بیشتر است اما قیمتهای دیگر تغییر نکرده و قراردادهای فعلی به قوت خود باقی می مانند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل در مارس اعلام نمود شمار شرکتهای مشتری خدمات ابزارهای همکاری سوئیت که بابت آن ماهانه پول پرداخت می کنند، از مرز شش میلیون عبور کرد اما جدید ترین آمار مشتریان و فروش را هنوز اعلام نکرده است.
1399/07/18
13:31:23
5.0 / 5
1807
تگهای خبر: آنلاین , امنیت , چت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS