كاهش ترافیك مرسولات پستی در سه ماه ابتدایی سال

كاهش ترافیك مرسولات پستی در سه ماه ابتدایی سال آمار ترافیك مرسولات پستی تا اختتام سه ماهه ابتدایی امسال،  به 47 میلیون و 381 هزار و 731 رسیده كه حاكی از كاهش ارسال مرسولات پستی است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، محیط پست در خلال دو دهه اخیر تغییرات زیادی داشته و همانطور که مسؤولان معتقدند جنبه های زیست اجتماعی بشر گرفتار تغییرات زیادی شده و بخش سنتی پست را گرفتار تغییراتی کرده است. ازطرفی ظهور تکنولوژیهای جدید الکترونیکی و همه گیر شدن اینترنت و تلفن همراه در کنار مقررات زدایی در عرصه پست، تأثیری عمیق بر سازمان های پستی گذاشته و حضور پست را در بخش های سنتی کمرنگ تر کرده است.
با گذر زمان بخش اعظمی از کسب وکارهای سنتی با توسعه ارتباطات الکترونیک به سمت الکترونیکی شدن رفته اند و کسب وکارهایی که نتوانستند این مسیر را به درستی طی کنند، عرصه ی رقابت را به رقبای الکترونیکی خود واگذار کردند. از آن جا که با توسعه شبکه های ارتباطی، سهم پست در حال کاهش است، برمبنای تاکید اتحادیه جهانی پست و باتوجه به زیرساخت های موجود، پست باید ماموریت های جدیدی برای خود به وجود آورده و به سه بعد فیزیکی، الکترونیکی و بعد مالی برسد.
آمار ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حاکی است که در سال ۱۳۹۵، ترافیک مرسولات پستی ۴۹۵ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۱۱ و در سال ۱۳۹۶ به ۴۷۶ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۵۵۹ بوده و در سال ۱۳۹۷، به ۳۶۷ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۲۴۰ و در سال ۱۳۹۸، به ۲۸۷ میلیون و ۲۱ هزار و ۹۳ رسیده است.
این در حالیست که آخرین آمار منتشرشده حاکی از آنست که ترافیک مرسولات پستی تا اختتام سه ماهه ابتدایی امسال، به ۴۷ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۷۳۱ رسیده است و در مقایسه با آمار ۷۶ میلیون و ۳۴ هزار و ۲۲۱ در مدت زمان مشابه سال قبل نیز، با کاهش ۲۸ میلیونی در ترافیک مرسولات روبه رو شده است.


این آمار باتوجه به سال های گذشته، نشان از کاهش ترافیک مرسولات پستی دارد. البته اسفندماه سال قبل باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، آمار ترافیک مرسولات پستی، افزایش قابل توجهی داشته است.1399/07/23
13:39:19
5.0 / 5
1388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS