تحقیقات جدید اتحادیه اروپا از شیوه فروش آمازون كلید خورد

تحقیقات جدید اتحادیه اروپا از شیوه فروش آمازون كلید خورد رگولاتورهای اتحادیه اروپا غول اینترنتی آمازون را به مختل كردن رقابت در فضای فروش آنلاین متهم كرده و دومین تحقیق را در مورد شیوه های كسب و كار این شركت به جریان انداختند.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، کمیسیون اروپا در واکنش به شکایت شرکتها از شیوه عملکرد آمازون، از ژوییه سال قبل سرگرم تحقیق از نقش دو گانه آمازون بعنوان یک فروشگاه آنلاین برای کالاها و بعنوان یک فروشنده رقیب است.

وستاگر، کمیسر اتحادیه اروپا در امور رقابتهای بازرگانی اظهار داشت: ما باید مطمئن شویم پلتفرمهایی مانند آمازون که نقش دو گانه ای دارند، رقابت را مختل نمی کنند. دیتای در ارتباط با فعالیت فروشندگان دیگر نباید به نفع این شرکت مورد بهره بردرای قرار گیرد و شرایط رقابت در پلت فرم آمازون باید منصفانه باشد.

دومین تحقیقات در ارتباط با استفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان دیگر در فروشگاهش به سود بخش خرده فروشی خود و امتیازاتی است که آمازون برای فروشندگانی قائل می شود که از لجستیک و خدمات تحویل این شرکت استفاده می نمایند.

اما آمازون اتهامات اتحادیه اروپا را قبول ندارد و امکان دارد برای دفاع از خود خواهان گفت و گو پشت درهای بسته شود. تصمیم اتحادیه اروپا در این حوزه امکان دارد تا سال آینده گرفته شود.

این اتهامات در حالی مطرح شده که همه گیری ویروس کرونا، سبب افزایش فروش آنلاین شده و نقش آمازون در اقتصاد جهانی را توسعه داده است. جدید ترین تحقیقات اتحادیه اروپا امکان دارد به صدور جریمه ۲۸ میلیارد دلاری برای آمازون منتهی شود.

بر اساس گزارش رویترز، تحت دوران وستاگر، اتحادیه اروپا جریمه های بزرگی برای گوگل و سایر شرکتهای فناوری صادر کرده است. مقابله با قدرت روز افزون غولهای فناوری به آمریکا هم سرایت کرده و دولت ترامپ ماه گذشته شکایت ضد انحصارطلبی ضد گوگل بیان کرد.

منبع:

1399/08/21
14:20:00
5.0 / 5
1482
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , خدمات , دیتا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS