۱۱۷ محصول زیستی با راهبری شركتهای دانش بنیان تولید می شود

۱۱۷ محصول زیستی با راهبری شركتهای دانش بنیان تولید می شود به گزارش ابزار اپل شرکتهای بزرگ و توانمند دانش بنیان راهبری تولید محصولات زیستی را به عهده گرفتند که مقرر است به تولید ۱۱۷ محصول راهبردی بینجامد.


به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از مجموعه های پیشرو در حوزه واگذاری خدمات و برون سپاری کارها به بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان است.
این ستاد با همین شیوه تابحال توانسته زنجیره کاملی از این شرکت ها را کنار هم جمع کند و با هم افزایی امکانات و توانمندی های موجود در آنها اهداف خویش را برای توسعه این علم کاربردی و حیاتی در کشور پیش ببرد.
مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این خصوص اظهار داشت: ۸ شرکت بزرگ ترغیب شدند که به حوزه راهبری تولید محصولات زیستی ورود کنند. این شرکت ها تولید ۱۱۷ محصول اولویت دار زیستی را به عهده گرفتند و به بهترین شکل آنرا مدیریت می کنند.
وی اضافه کرد: این محصولات در حوزه های مختلفی مانند داروهای زیستی، مواد اولیه دارویی، واکسن، پروبیوتیک، تجهیزات و داروهای شیمیایی به تولید رسیده یا در مرحله تولید است. این کار سهم ایران را در بازارهای داخلی و جهانی این حوزه بالا می برد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در همین راستا هم برای تسریع اقدامات، ۴۱ مبحث اصلی اولویت دار در حوزه پژوهش تعیین شده تا با این کار تلاش ها بر اساس نیازهای داخلی صورت گیرد.


1399/10/16
11:46:21
0.0 / 5
481
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS