ستاری:

پارك علم و فناوری خوزستان حمایت می شود

پارك علم و فناوری خوزستان حمایت می شود به گزارش ابزار اپل معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: پارک علم و فناوری خوزستان شایسته این استان نیست در حالیکه منابع گسترده ای در این منطقه وجود دارد بنابراین یکی از برنامه های ما پشتیبانی از این پارک است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایرنا سورنا ستاری دوشنبه شب بعد از بازدید از مراکز نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان در نشست با شرکتهای دانش بنیان عنوان کرد: خوزستان پتانسیل های فوق العاده ای در زمینه کارآفرینی دارد و باید از آنها به بهترین شکل استفاده نمود.
وی اضافه کرد: در سالهای اخیر کمک هایی به دانشگاه شهید چمران اهواز شده اما پارک علم و فناوری خوزستان مظلوم واقع شده است بنابراین انتظار داریم مدیر پارک علم و فناوری استان پیگیر مشکلات این نهاد باشد تا بتوانیم به آن کمک نماییم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: نفوذ فرهنگ نفت در خوزستان به شکلی است که جوانان این منطقه ترجیح می دهند در شرکتهای نفتی استخدام شوند و اگر کسی وارد کارهای دانش بنیان شود او را مسخره می کنند. این فرهنگ به صورت ساختاری در جوانان استان جا افتاده که متاسفانه مخرب فرهنگ کارآفرینی است.
وی افزود: استانی که نیروی انسانی فوق العاده و ظرفیت بسیاری در کارهای دانش بنیان دارد باید از شرایط بهتری برخوردار باشد بنابراین انتظار داریم که نفوذ علم و دانش در تمام بخش های استان پررنگ تر باشد البته جا دارد از دانشگاه شهید چمران اهواز که در راه کارآفرینی گام بر می دارد، تشکر کنم.
ستاری بیان نمود: باید بگونه ای فرهنگ سازی شود که یک دانشجو پس از آخر دوره تحصیل خود بتواند ایجاد شغل کند نه اینکه فقط به فکر استخدام در کار دولتی باشد. همینطور اگر دانشگاه آزاد از بودجه شهریه جدا شود و از کارآفرینی درآمد کسب کند اتفاق بزرگی در این مجموعه رخ می دهد.
وی ضمن اشاره به اینکه دانشگاه ها باید بخش قابل توجهی از درآمدشان را از محل تکنولوژی کسب کنند اضافه کرد: آمادگی آنرا داریم که در بخش ایجاد خلاقیت و نوآوری به پارک علم و فناوری خوزستان کمک مالی نماییم. لازم است که برای اشتغال فارغ التحصیلان خوزستانی در کنار هم برای یک هدف تلاش نماییم.
ستاری اظهار داشت: ظرفیت ها، ذخایر و منابع خوزستان بدون داشتن دانش هیچ ارزشی ندارد و حکم ماده اولیه یک محصول را دارند. می دانیم که با پول نفت به تنهایی نمی توان کشور را اداره کرد بنابراین باید کار آفرینی انجام داد و شرکتهای دانش بنیان را توسعه دهیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در انتها اظهار داشت: ما در استان تهران حدود ۱۵ پارک علم و فناوری داریم بنابراین امیدوارم پارک علم و فناوری خوزستان به یک قطب توسعه و فناوری در منطقه تبدیل گردد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه سفر خود به خوزستان مقرر است با نهادهای وابسته به شرکتهای دانش بنیان دیدار کند.منبع:

1399/10/26
12:34:48
0.0 / 5
803
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS