كاوش قنات با ربات در استان سمنان پیگیری می شود

كاوش قنات با ربات در استان سمنان پیگیری می شود به گزارش ابزار اپل ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: طرح امکان سنجی استفاده از ربات های خودکار و نیمه خودکار در کاوش قنات های آبرسانی و آنالیز فرایند تعمیرات آنها به منظور کاهش حوادث احتمالی هنگام کار در لای روبی و بازسازی قنات پیگیری می شود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایرنا، سید حسن میرعماد روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی، اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن اجتماعات یادگار امام (ره) استانداری به صورت ویدئو کنفرانسی اظهار داشت: سالهای گذشته چند نفر از کارگران هنگام لای روبی قنات ها در استان به علت ریزش قنات جان باختند و استفاده از ربات در این بخش نقشی مهم در کاهش حوادث دارد.
وی افزود: سال قبل با همراهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان اقداماتی در زمینه کاوش قنات با کمک ربات انجام شد، اما کار نیمه کاره ماند و انتظار می رود سال جاری با همراهی بخش های دیگر و تخصیص اعتبار این طرح به سرانجام برسد.
وی بیان نمود: امکان سنجی استفاده از ربات های خودکار و نیمه خودکار در کاوش قنات های آبرسانی و آنالیز ریسک فرایند تعمیرات آنها، طرحی پرارزش است که تکمیل اجرای طرح می تواند الگویی برای کشور باشد.
میرعماد خاطرنشان کرد: استفاده از تکنولوژی های جدید به جای استفاده از ابزارها و روش های سنتی برای لایروبی قنات ها علاوه بر کاهش حوادث دلخراش باعث افزایش بهره وری می شود و بهره گیری از رویکردهای علمی در بخش کشاورزی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: لایروبی قنات با ربات اقدامی پرارزش برای کاهش تلفات احتمالی است و این طرح با جدیت در استان سمنان دنبال می شود.
طرح «امکان سنجی استفاده از ربات های خودکار و نیمه خودکار در کاوش قنات های آبرسانی و آنالیز ریسک فرایند تعمیرات آنها» بعد از تصویب در کارگروه پژوهشی و آموزشی استان سمنان در شورای برنامه ریزی، اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست علیرضا آشناگر استاندار سمنان مطرح و مقرر شد برای تکمیل طرح اعتباری درنظر گرفته شود.
در استان سمنان ۷۷۳ رشته قنات وجود دارد که از این تعداد، ۱۴۷ رشته بایر و ۶۲۶ رشته دایر است.منبع:

1399/11/07
23:38:42
0.0 / 5
776
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS