ارجاع پرونده ترافیكی رسانه های صوت و تصویر به كمیته تخلفات

ارجاع پرونده ترافیكی رسانه های صوت و تصویر به كمیته تخلفات به گزارش ابزار اپل به دنبال وصول شکایت از جانب کاربران در خصوص محاسبه ترافیک بعضی از سرویسهای داخلی بر اساس تعرفه بین المللی، معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب و کار ساترا نسبت به آن واکنش نشان داد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) اعلام کرد، بر اساس گزارش های واصله به معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب و کار، برخی اپراتورها که طبق دستورالعمل های ابلاغی ملزم به محاسبه ترافیک رسانه های صوت و تصویر داخلی با تعرفه نیم بها بودند، با تبلیغات اغواکننده در خصوص مشاهده مجانی سریال، بدون اطلاع دادن به کاربر، تعرفه ترافیک اینترنت آنها را به نرخ بین الملل محاسبه می کردند. بر این اساس این معاونت پیگیری مبحث را برای احقاق حقوق کاربران در دستور کار قرار می دهد.
بنا بر اعلام معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب و کار ساترا، مطابق مصوبه شماره ۲۳۷ و ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقرارت ارتباطات و همینطور مصوبه شماره ۲۵۱ این کمیسیون، اپراتورهای تلفن همراه ملزم به اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت و بسته های ترجیحی برای تولیدکنندگان محتوای داخلی هستند و کلیه اپراتورهای داخلی موظف اند امکان تفکیک ترافیک داخل از بین الملل را اعمال و تعرفه مصرف دیتای محتواهای داخلی را به صورتی ترجیحی و به میزان حداکثر ۵۰ درصد تعرفه دیتای بین الملل محاسبه کنند.
این معاونت اعلام کرد، پرونده جهت بررسی و صدور حکم به کمیته رسیدگی به تخلفات ساترا ارجاع شده است. در صورت تأیید این شکایت، رسانه های صوت و تصویر ملزم خواهند شد ضمن شفاف سازی، نسبت به اصلاح قراردادهای خود و نحوه قیمت گذاری حق اشتراک و ترافیک به نفع استفاده کنندگان اقدام نمایند. همینطور انتظار می رود بر مبنای حکم صادره ساترا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وابسته به وزارت ارتباطات هم نسبت به اصلاح این شیوه نامطلوب درآمدزایی توسط اپراتورهای تلفن همراه، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.
منبع:

1399/11/13
15:35:19
0.0 / 5
665
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS