كوتاه از دانشگاه ها؛

اعطای كمك هزینه تحصیلی به دانشجویان دانشگاه شریف

اعطای كمك هزینه تحصیلی به دانشجویان دانشگاه شریف ابزار اپل: دانشگاه صنعتی شریف از اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان در نیم سال دوم تحصیلی آگاهی داد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دانشگاه شریف، فراخوان ثبت نام اعطای کمک هزینه تحصیلی نیمسال دوم به دانشجویان دانشگاه شریف اعلام گردید.
دانشجویان متقاضی می توانند تا اختتام اسفندماه، نسبت به تکمیل فرم درخواست الکترونیکی اقدام و مدارک و مستندات مربوطه را به صورت الکترونیکی بوسیله آدرس stu.sharif.ir ارسال نمایند.
براساس این گزارش، در امتداد تحقق اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف و بمنظور اعتلای کارهای علمی، پژوهشی و توسعه دانش بشری در جمهوری اسلامی ایران، طرح پشتیبانی از دانشجویان متقاضی برای فراهم کردن شرایط مناسب تر برای آنها با حمایت "بنیاد حامیان دانشگاه صنعتی شریف" اجرا می شود.
با توجه به اینکه برخی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با وجود داشتن ظرفیت علمی خوب، به سبب مشکلات اقتصادی نیاز به حمایت دارند، پس با نیت خیرخواهانه خیرین و همیاران دانشگاه، این طرح با هدف پشتیبانی از دانشجویان متقاضی، طراحی و اجرا می شود.
در قالب این طرح مبلغ ۲ میلیون ریال به صورت ماهیانه به متقاضیان واجد شرایط به مدت ۱۰ ماه در طول سال تحصیلی پرداخت می شود.
کلاس های تلفیقی حضوری-مجازی راه اندازی شد
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی از راه اندازی کلاس های تلفیقی حضوری مجازی (دوگان) آگاهی داد و اظهار داشت: دانشجویان از شیوه مجازی آموزش خسته شده اند.
شجاع احمدوند با اعلان اینکه دانشجویان از شیوه آموزش مجازی خسته شده اند، اظهار داشت: در همین زمینه در ترم اخیر به اساتید سفارش کردیم با وب کم های روشن یا با ارائه پاورپوینت و ویدئو کلاس هایشان را عرضه کنند، اما هنوز برخی از اساتید بوسیله صوت کلاس برگزار می کنند و به این علت که دانشجو استاد را نمی بیند، این فضا برای او کسل کننده شده است.
کاهش قطعی اینترنت در کلاس های مجازی
استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه اضافه کرد: اگر در ترم قبل ۲۰ یا ۳۰ درصد با قطعی اینترنت و قطعی سامانه مواجه می شدیم، قطعی ها در ترم اخیر به زیر ۵ درصد رسید که بخش عمده ای از آن هم به سبب مشکلات زیرساختی و اینترنت بود.
احمدوند همین طور از راه اندازی کلاس های «دوگان» در بعضی دانشکده های این دانشکده آگاهی داد و اظهار داشت: در این کلاس ها استاد به همراه هفت تا هشت دانشجو به صورت حضوری در کلاس درس حاضر می شود و در این کلاس یک تخته هوشمند وجود دارد. سایر دانشجویان به صورت مجازی می توانند تصویر کامل کلاس را ببینند و این شیوه حسِ در کلاس بودن را به دانشجویان می دهد.
معاون آموزشی دانشگاه علامه اظهار داشت: فعلاً در سه دانشکده حقوق و علوم سیاسی، مدیریت و حسابداری، تربیت بدنی و همین طور مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان کلاس های دوگان به راه افتاده است.
احمدوند افزود: راه اندازی هر یک از کلاس های دوگان حدود ۲۰۰-۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد، با این وجود اگر بودجه مورد نظر تخصیص یابد در سایر دانشکده های دانشگاه نیز راه اندازی خواهد شد.
طراحی سامانه ای برای آموزش دانشجویان مهندسی
یاسمن شیخ الاسلامی دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح «طراحی مفهومی یک سامانه جامع تصویربرداری مبتنی بر اشعه ایکس برای ایجاد مراکز تصویربرداری چند منظوره» اظهار داشت: این پروژه با هدف ایجاد یک بسته نرم افزاری آموزشی مشابه با Gate مبتنی بر ابزار مونت کارلو Geant۴ بمنظور پیاده سازی دستگاه های تصویربرداری که اساس کارکرد آنها اشعه ایکس است، انجام گرفت.
این محقق اضافه کرد: از آنجائیکه ابزار مونت کارلو Geant۴ برمبنای زبان C++ نوشته شده است، باتوجه به آنکه برنامه نویسی با این ابزار نیاز به یادگیری دانش C++ دارد، ممکنست برای تمامی کاربران آسان نباشد، بدین جهت بسته شبیه ساز مونت کارلو Gate با هدف بررسی سیستم های تصویربرداری کامپیوتری چون SPECT، PET و.... به وجود آمد که در مقایسه با Geant۴ که نیاز به یادگیری زبان C++دارد، یادگیری آن آسان تر است و بجای نوشتن کدهای C++ معادل دستورات به صورت خط فرمان در کتابخانه ها نوشته شده است.
وی با اعلان اینکه در ابتدا اهتمام شد تا پیاده سازی دستگاه های رادیولوژی، ماموگرافی، فلوروسکوپی و سی تی اسکن صورت گیرد، اظهار داشت: در قدم بعدی تلاش شد بین ابزار Geant۴ و صفحه مرورگر ارتباط برقرار شود؛ به نحوی که کاربر بدون نصب داشتن ابزار Geant۴ بتواند به بسته نرم افزاری طراحی شده که دربرگیرنده مثال هایی از پیاده سازی دستگاه های مذکور است دسترسی یابد. در این پژوهش هدف اصلی ایجاد یک بسته آموزشی منحصر به فرد برای دستگاه های مبتنی بر اشعه ایکس است.
شیخ الاسلامی درباره کاربرد پروژه اظهار داشت: هم اکنون تجهیزات و دستگاه های تصویربرداری نقش و جایگاه مهمی را در علوم پزشکی در بحث تشخیص به خود اختصاص داده اند. بدین جهت آگاهی و شناخت آنها متناسب با نیازهای به وجود آمده امری مهمست.
این محقق افزود: از طرف دیگر باتوجه به هزینه و زمان سپری شده در ساخت دستگاهها، شبیه سازی سیستم مورد نظر پیش از ساخت می تواند گزینه پیشنهادی مناسبی باشد.
وی اشاره کرد: سامانه مورد نظر می تواند بعنوان یک سامانه علمی در بخش آموزش به خصوص برای آشنایی مقدماتی دانشجویان مهندسی، پزشکی و.... مورد استفاده قرار گیرد.
شیخ الاسلامی درباره مزیت های رقابتی طرح اظهار داشت: کوشش برای ایجاد یک بسته نرم افزاری آموزشی مبتنی بر ابزار Geant۴، ویژه برای دستگاه های مبتنی بر اشعه ایکس مانند رادیولوژی، ماموگرافی، فلوروسکوپی و سی تی اسکن، کوشش برای جایگزین کردن خط فرمان ها بجای کدهای سی پلاس پلاس، کوشش برای لینک برقرارکردن به محیط نمایش ابزار Geant۴ بدون نصب داشتن آن روی سیستم هایی که دارای سیستم عامل لینوکس هستند، از مزیت های این پروژه محسوب می شوند.
سعید ستایشی عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر استاد راهنمای این طرح بوده است.منبع:

1399/12/05
14:03:57
0.0 / 5
707
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS