دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو:

رفع چالش های صنایع در دوران تحریم با محصولات نانویی

رفع چالش های صنایع در دوران تحریم با محصولات نانویی دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اظهار داشت: این ستاد چالش ها و نیازهای صنایع مختلف کشور را که عمده آنها وارداتی بوده و به سبب تحریم ها، فروش آنها به ایران ممنوع شده شناسایی می کند و برای رفع آنها از شرکت های دانش بنیان نانویی کمک می گیرد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایرنا، دکتر سعید سرکار روز شنبه در حاشیه مراسم انعقاد چهار قرار داد فروش محصولات نانویی و همکاری مشترک اضافه کرد: تمام تاسیساتی که در حوزه نانو و های تک به وجود آمده با حمایت معاونت علمی بوده است. شرکت های توانمند زیادی در کشور در حوزه نانو فناوری به وجود آمده است و رونمایی از ۵۷ محصول و پروژه در این مراسم نیز محصول تلاش این شرکتها و توسعه فناوری از طرف آنها است.
سرکار افزود: تولید این ۵۷ محصول با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته و این طرح ها در رابطه با صنعت و در جهت رفع نیازهای صنعتی کشور هستند.
وی درباره انعقاد چهار قرارداد گفت: نیازهای صنایع را شناسایی کردیم که عمده آنها وارداتی بودند و به سبب تحریم ها، فروش آنها به ایران ممنوع شده بود تا به زعم خودشان صنایع کشور را زمین گیر کنند، ولی باتوجه به حمایت های صورت گرفته این مشکلات گلوگاهی مرتفع شد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اضافه کرد: برنامه اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رفع چالش های صنعتی است. این چالش ها و تیم های توانمند که قادرند با فناوری نانو مبادرت به رفع نیازهای صنعتی کنند شناسایی می شوند و تلاش می شود که با انعقاد قراردادهایی آنرا تبدیل به فناوری و یا توسعه محصول نماییم.
سرکار افزود: از این طریق تمامی محصولات دانش بنیان تولید شده دارای طرف متقاضی است و معطل سرمایه گذار و یا مشتری نیستند.
چهار قرارداد فروش محصولات مبتنی بر نانو و تفاهم نامه میان شرکت های دانش بنیان و شرکت های متقاضی از صنایع بزرگ کشور امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو منعقد شد.


1399/12/09
23:45:02
0.0 / 5
519
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS