معاون توسعه صندوق نوآوری:

5 هزارمیلیارد تومان قرارداد بین صنایع بزرگ و دانش بنیان ها منعقد شد

5 هزارمیلیارد تومان قرارداد بین صنایع بزرگ و دانش بنیان ها منعقد شد به گزارش ابزار اپل معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در رویدادهای تبادل فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی تا حالا 5 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد بین شرکت های دانش بنیان و متقاضیان از صنایع بزرگ منعقد شده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایرنا، سیاوش ملکی فر روز سه شنبه در رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی در صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به فعالیت ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان فعال در اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی می توانند بارهای بزرگی را از دوش کشور بردارند.
وی افزود: همین طور تعداد زیادی شرکت فناور در پارک های فناوری و شرکت های خلاق و استارتاپی در اکوسیستم نوآوری کشور هستند که خیلی از آنها در لبه دانش فعالیت می نمایند و محصول ارائه می دهند.
ملکی فر اظهار داشت: در دوران پاندمی کرونا و در ابتدای شیوع این بیماری در کشور، توانستیم با فعالیت این شرکت نیاز کشور را برطرف نماییم. تولید ونتیلاتور، کیت تشخیص، ماسک، مواد ضدعفونی کننده و هم اکنون تولید واکسن کرونا همچون محصولاتی است که توسط شرکت های دانش بنیان به حوزه سلامت کشور ارائه شده است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درباب باور نادرست برخی درباب شرکت های دانش بنیان که این شرکت ها، شرکت های کوچک برگرفته از جامعه دانشگاه هستند، افزود: سه چهارم این شرکت ها، شرکت های تولیدی دانش بنیان هستند و امروز به صنایع بزرگی از قبیل فولاد، معدن، صنایع غذایی و خودروسازی خدمات و محصول ارائه می کنند.
وی اظهار داشت: همین طور ۲۶۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات در زمینه سخت افزار، الکترونیک و حوزه های مربوطه خدمات ارائه می کنند.
ملکی فر درباب تاریخچه شروع فعالیت صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: این صندوق همانند سایر نهادهای تامین مالی در کشورهای دیگر، در چهار حوزه خدمات متنوع از قبیل تسهیلات، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی ارائه می دهد.
وی با اشاره به اینکه حوزه سرمایه گذاری همچون حوزه هایی است که سالیان زیاد مطالبه شرکت های دانش بنیان بوده است، اشاره کرد: هم اکنون صندوق نوآوری و شکوفایی در برنامه هم سرمایه گذاری منابع را در اختیار مخترعان و سرمایه گذاران قرار می دهد.
معاون توسعه صندوق نوآوری تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی بیش از اینکه به فکر ارائه تسهیلات و تامین مالی شرکتها باشد، به توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان نیز توجه می کند. برای این امر، شناسایی ظرفیت شرکتها و معرفی آن به بهره برداران و خریداران و بالعکس و نیز ارائه نیاز تقاضا به عرضه در دستور کار صندوق قرار دارد.
ملکی فر اظهار داشت: این امر از خروج ارز جلوگیری می کند و ایجاد ثروت پایدار را به دنبال دارد.
وی اظهار داشت: تمام خریداران محصولات دانش بنیان می توانند ۷۰ تا ۸۰ درصد از مبلغ خرید خودرا در قالب لیزینگ با بازپرداخت سه سال از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نمایند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درباره برگزاری رویدادهای تبادل فناوری پارسال عنوان کرد: در سال ۹۸، ۱۴ رویداد تبادل فناوری اجرا شد. ۱۰۵ صنعت بزرگ کشور، نیازهای خودرا ارائه کردند و ۵ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد بین شرکت های دانش بنیان و مشتریان منعقد شد.
وی اضافه کرد: در رویداد امروز که دهمین رویداد در سال ۹۹ است تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی برگزار می گردد. از شروع بهمن ماه فعالیت و ارائه نیاز نهادها در این عرصه با همکاری وزارت ارتباطات شروع و ۹ نیاز از سه نهاد بنیاد سعدی، بنیاد لغت نامه دهخدا و فرهنگستان زبان فارسی ارائه شد. ۶۷۳ شرکت در زمینه حل این نیاز ها شناسایی شدند، ۱۲۴ شرکت برای رفع نیازها در این رویداد اعلام آمادگی کرده اند.
ملکی فر اظهار داشت: ۱۰۴ نشست بین متقاضیان و عرضه کنندگان انجام شد و در نهایت ۳۴ شرکت برای مذاکره در دور دوم انتخاب شدند.
وی تصریح کرد: در این رویداد چهار تفاهم نامه و یک قرارداد بین تقاضا و عرضه منعقد خواهد شد.



منبع:

1399/12/13
14:12:00
0.0 / 5
689
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS