تودیع و معارفه معاونان وزارت ارتباطات توسط وزیر، عكس

تودیع و معارفه معاونان وزارت ارتباطات توسط وزیر، عكس ابزار اپل: مراسم تودیع و معارفه معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط مهندس آذری جهرمی برگزار گردید.به گزارش ابزار اپل به نقل از خبر آنلاین، در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمانها و شركتهای تابعه، تودیع و معارفه معاونان وزارتخانه با حضور وزیر ارتباطات برگزار گردید.
هفته گذشته طی احكامی دكتر رسول سراییان بعنوان معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، مرتضی براری بعنوان معاون وزیر و رییس سازمان فضایی ایران، سیدحسین دهدشتی بعنوان معاون امور دولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و نصرالله جهانگرد بعنوان معاون نوآوری منصوب شدند.
محمدجواد آذری جهرمی در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تقدیر و تشكر از همه كسانی كه در طول چهارسال دولت یازدهم برای ترقی و توسعه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات تلاش كردند، اظهار داشت: درچهار سال ابتدای دولت روحانی شاخص های ICT رشد بی نظیری كرد كه شامل افزایش پهن باند، افزایش پهنای باند، رشد شاخص های بین المللی، تسهیل مقررات قانونگذاری، رعایت حقوق مصرف كننده، اصلاح ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می شد.

وی با اشاره به مشكلاتی از قبیل منفك شدن سازمان فضایی و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از این وزارتخانه اضافه كرد: نیازمند هستیم كه در بدنه وزارت ارتباطات مدیرپروری نماییم و كارها را به جوانان واگذار نماییم چراكه لازم است پوست اندازی داشته باشیم و نسل جوان كار را در دست بگیرد كه به علت تثبیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همینطور نبود حملات تهاجمی اكنون بهترین زمان برای این واگذاری است.

عضو كابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینكه همانطوركه وعده داده بودم از نیروهای تربیت شده درون وزارت ارتباطات استفاده كردم، اظهار داشت: انشاله تیم جدید با همدلی جدی و دریافت مشاوره از مدیران سابق كه كنار ما هستند، استفاده از ظرفیت نیروی جوان كه در احكام آنان آمده است را در دستور كار خود قرار دهند و استفاده از بانوان را همانطور كه در مجلس قول دادم و به آن هم تاجایی كه می شد، عمل كردم؛ دنبال كنند.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT كشور ابراز امیدواری كرد: انشااله مدیران جدید همانطور كه وعده دادند با پاكدستی، حداكثر انرژی و تعهد به احكام بالادستی و حفظ حقوق مردم وضعیت شاخص های ارتباطات و فناوری اطلاعات را بالا ببرند.

آذری جهرمی با اشاره به اینكه شبكه ملی اطلاعات یكی از برنامه های مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به حساب می آید كه در گذشته در سه فاز شاهد اجرای بخشی از زیرساخت های آن بودیم، اظهار داشت: به بركت شورای عالی فضای مجازی، مصوبه ای داریم كه سندی است كه محور تفاهمات با همه دستگاه های نظام است و در آن تعریف شبكه ملی اطلاعات به صورت شفاف آمده و میثاقنامه ای برای اجرای شبكه ملی اطلاعات بشمار می رود.

وی با اشاره به اینكه در سه ماه گذشته آن چیزی كه از شبكه ملی اطلاعات انجام شده، تصریح كرد: با مركز ملی فضای مجازی جلساتی متعددی برگزار گردید و علاوه بر آن بر مبنای سند تبیین الزامات، اقدامات اولویت دار این سند هم به ما ابلاغ گردید.

آذری جهرمی با اشاره به اینكه بالغ بر 30 پروژه باید انجام شود تا به نقطه مطلوب مشخص شده شبكه ملی اطلاعات در سند برسیم؛ اظهار داشت: شبكه ملی اطلاعات پروژه ای است كه همه بخش ها درگیر آن هستند كه یك مجری برای آن درنظر گرفته شده و شورای راهبری در بالای آن تشكیل شده كه مسوولیت آن با وزیر ارتباطات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حضور 5 ناظر مستقیم از افراد صاحب نظر كه به صورت مستقیم بر اجرای شبكه ملی اطلاعات نظارت می كنند تشكیل شده كه مسوولیت دبیرخانه آن با سازمان فناوری اطلاعات است. ضمن اینكه سه كمیته دسترسی، امنیت و توسعه محتوا هم دارد كه مسوولیت هر كدام از آنها برعهده ریاست یكی از سازمانهاست.

عضو كابینه دولت تدبیر و امید زمان اجرای 30 پروژه برای رسیدن به نقطه مطلوب شبكه ملی اطلاعات را بین شش ماه تا دو سال تخمین زد و اظهار نمود: ازاین رو هر تفسیر یا تعریف دیگری از شبكه ملی اطلاعات از جانب هر دستگاهی برای ما قابل پذیرش نمی باشد و باید برای همه مدیران استانی و عملیاتی بعنوان میثاقنامه باشد.5656

1396/10/05
19:10:09
5.0 / 5
5350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS