روسیه در سال 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج می شود

روسیه در سال 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج می شود سازمان فضایی روسیه اعلام نمود این کشور می تواند در سال ۲۰۲۵ از ایستگاه بین المللی فضایی بیرون برود و تاسیسات خود را به دلیل نگرانی بیش از اندازه غیر قابل اعتماد بودن ایستگاه بین المللی فضایی راه اندازی کند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، «دیمیتری روگوزین» رئیس سازمان فضایی روسیه گفت کار بر روی نخستین ماژول یک ایستگاه جدید شروع شده است و انتظار می رود در اوایل سال ۲۰۲۵ به مدار برود.
یک مقام ارشد کرملین اخطار داد که به علت سن ایستگاه بین المللی فضایی، این ایستگاه با «فاجعه ای» روبروست و زندگی اعضای خدمه آن در معرض خطر قرار دارد. ایستگاه بین المللی فضایی تا سال ۲۰۲۵، ۲۷ ساله خواهد شد. این در شرایطی است که ناسا اعلام نموده است این ایستگاه در اصل برای ۱۵ تا ۳۰ سال طراحی شده است.
روسیه تصاویر و ویدیویی از نخستین ماژول خویش را به اشتراک گذاشت که بخشی اصلی ایستگاه جدید و پیشرفته در حال گردش آنرا تشکیل می دهد. انتظار می رود این ماژول شامل یک هتل توریستی باشد.
سازمان فضایی روسیه «روس کاسموس» تأیید کرد که ایستگاه جدید فضایی آن از پنج ماژول تشکیل شده است که شامل ماژول تجاری است و می تواند چهار توریست را در خود جای دهد.
ایستگاه بین المللی فضایی از ۱۶ ماژول ساخته شده است که چهار ماژول با سرمایه روسیه و توسط این کشور ساخته شده است، ۹ ماژول از آمریکا، دو ماژول از ژاپن و یک ماژول از اروپاست.
صحبت هایی در مورد اضافه شدن ماژول های تجاری اضافی در آینده به این ایستگاه مطرح است که همچون میتوان از ماژول پیشنهادی از شریک تجاری فعلی ناسا به نام Axiom Space نام برد.
ایستگاه بین المللی فضایی که روسیه در قالب یک طرح فضایی بین المللی با شرکت ۱۵ کشور در آن مشارکت می کند، در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است.
پیش از استفاده از ایستگاه فضایی بین المللی، روسیه از ایستگاه فضایی میر استفاده می کرد که از اتحاد جماهیر شوروی به ارث رسیده بود و در سال ۲۰۰۰ با تصمیم روسیه نابود و در اقیانوس آرام غرق شد.منبع:

1400/02/05
21:07:47
5.0 / 5
524
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS