رمزارزهایی كه نباید بخرید

رمزارزهایی كه نباید بخرید به گزارش ابزار اپل تبلیغ فروش ارزهای دیجیتالی با قیمتی کمتر از بازار در شبکه های اجتماعی این روزها و در شرایطی که بازار ارزهای دیجیتال و بیتکوین داغ شده،  از سوی مجرمان سایبری باهدف سو استفاده از شهروندان صورت می گیرد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، بازار ارزهای دیجیتالی این روزها بسیار داغ شده و به نظر می آید بخشی از سرمایه مردم در ایران هم به سمت رمزارزها رفته است. البته مبحث استخراج بیتکوین پیش از این هم مطرح بود، اما حالا خرید و فروش این رمزارز بعنوان روشی برای سرمایه گذاری باب شده و این مورد واکنش مسئولان را هم به دنبال داشته است که معتقدند ارزهای دیجیتالی بازار پرنوسانی دارند و نه تنها تضمینی برای ادامه روند صعودی آنها نیست، بلکه منجر به خروج ارز از کشور می شوند.
این روزها بیشتر مردم با بازارهای مالی همچون بازار بورس، بورس کالا و ارزهای دیجیتال آشنا هستند. به اعتقاد کارشناسان از طرفی ارزهای دیجیتال با عنایت به ماهیتی که دارند و از آنجایی که برخی ارزها تحت کنترل دولت ها نیست و بیشتر ارزها هم در کنترل دولت های خارجی هستند که در ایران هیچگونه نظارتی بر آنها وجود ندارد، احتمال کلاهبرداری بیشتری را فراهم می کنند. این روزها که قیمت بیتکوین هم افزایش پیدا کرده، بازار را برای کلاهبرداری گرمتر کرده است.
در این شرایط، در فضای مجازی و بخصوص کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی شاهد تبلیغ فروش ارز با قیمت کمتر هستیم و مجرمان سایبری در این ترفند، با تبلیغ ارز به قیمت کمتر از بازار به دنبال کلاه برداری هستند. احتمال گرفتار شدن در دام فیشینگ، یکی از موارد مجرمانه در معاملات ارزی در بستر فضای مجازی است.
مجرمان سایبری با تبلیغات فراوان ارز ارزان در کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی شهروندان را ترغیب به واریز بیعانه یا وجه برای خرید ارز می کنند و بعد از دریافت بیعانه یا وجه، دیگر پاسخگوی مشتری نخواهند بود. در این شرایط همینطور احتمال فروش ارزهای تقلبی دور از انتظار نیست و تنها در این خرید سرمایه شهروندان به سرقت رفته، بلکه به همراه داشتن این ارزهای تقلبی خصوصاً در کشور دیگر می تواند برای آنها دردسرآفرین باشد.
هجوم مردم به یک کالا و خدمت، منجر به بالا رفتن قیمت و کلاهبرداری می شود. کلاهبرداران در شبکه های اجتماعی و کانال ها اعلام می کنند که بیتکوین شما را با قیمت بالاتری خریداری می کنند و یا با قیمت پایین تر می فروشند؛ در هر دو حالت احتمال کلاهبرداری به شدت زیاد است. خیلی از افراد، فریب این کلاهبرداری ها را می خورند و پول را انتقال می دهند، اما ارزی دریافت نمی کنند و کلاهبردار هم این پول را با روش های مختلف از سیستم مالی کشور خارج می کند.
ازاین رو از جانب کارشناسان سفارش می شود کاربران در رویارویی با تبلیغات صفحات اجتماعی و صرافی هایی که هزینه هایی پایین تر از هزینه های موجود در سایت های معتبر عرضه می کنند، فریب این قیمت های پایین را نخورند و همینطور هنگام فرایند خرید و فروش هم، موارد احتیاطی لازم را رعایت نمایند تا متضرر نشوند.1400/02/22
12:39:49
5.0 / 5
601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS