نماینده مجلس:

بهترین جایگاه تولید در كشور حوزه دانش بنیان است

بهترین جایگاه تولید در كشور حوزه دانش بنیان است نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بهترین جایگاه تولید در کشور تولید دانش بنیان است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایرنا، زهره الهیان روز جمعه در بازدید از دهمین نمایشگاه اینوتکس در محل پارک فناوری پردیس درباب این که شرکت های دانش بنیان چقدر می توانند در وضعیت تحریم و خنثی سازی آثار آن در اقتصاد ملی موثر و مفید باشند؛ اضافه کرد: حجم نقدینگی هم اکنون حدود سه هزار و سیصد هزار میلیارد تومان است که هر روز رو به افزایش است.
وی بیان کرد: قاعدتا نیاز است که این حجم نقدینگی به سمت تولید هدایت شود و بهترین جایگاه تولید، همین تولید دانش بنیان است که ما نمونه های آنرا در این نمایشگاه اینوتکس مشاهده می نماییم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است افرادی که تمایل به سرمایه گذاری دارند، به سمت سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان تشویق شوند که هم تولید بر پایه دانش بنیان راه بیفتد و هم بتوانیم با وضعیت رقابتی با تولیدات سایر کشورها رقابت داشته باشیم و تجارت محصولات دانش بنیان رونق بیشتری پیدا کند. خود این مساله موجب ورود ارز به کشور و رفع مشکلات ارزی و پشتیبانی از تولید است.
الهیان درباب رویکرد دولت بعدی نسبت به توسعه پژوهش و شرکت های دانش بنیان چطور باید باشد، اظهار داشت: اساسا در بحث تولید دانش بنیان ظرفیت عظیم نیروهای متخصص و جوانان تحصیل کرده را داریم که اگر حمایت شوند و راهکارهای درست به آنها نشان داده شود این ظرفیت می تواند صدها برابر شود.
وی اشاره کرد: اساسا به این میزان نباید اکتفا شود و همانطور که مقام معظم رهبری هم تاکید نمودند باید به این عرصه یعنی اقتصاد دانش بنیان توجه ویژه ای شود. امید است رئیس جمهوری آینده با یک برنامه مدون در این عرصه با بهره گیری از جوانان علاقمند، تحصیل کرده و متخصص، تولیدات دانش بنیان را حمایت کند.
دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۱) ۲۸ اردیبهشت افتتاح شد و تا امروز ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در پارک فناوری پردیس ادامه دارد.


1400/03/01
22:06:23
5.0 / 5
586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS