عرضه ۳۵ بسته حمایتی به پژوهشگران تجاری ساز در صنعت گیاهان دارویی

عرضه ۳۵ بسته حمایتی به پژوهشگران تجاری ساز در صنعت گیاهان دارویی به گزارش ابزار اپل صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور، از تحقیقات دانشگاهی هدف مند در حوزه گیاهان دارویی حمایت و به پژوهشگران تجاری ساز در این عرصه، ۳۵ بسته حمایتی عرضه می کند.


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت توسعه منابع مالی مورد نیاز زیست بوم نوآوری و فناوری کشور، با صندوق ها و مراکز مالی مختلفی همکاری می کند. یکی از این نهادهای مالی، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور است.
با توجه به اهمیت حوزه گیاهان دارویی و وجود صدها شرکت دانش بنیان و خلاق در این عرصه، این صندوق اخیرا قراردادی با پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد انشگاهی کشور منعقد کرده است تا از پژوهشگران این حوزه حمایت کند.
این دو نهاد برای همکاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی پسادکتری، ۱۰ طرح تحقیقاتی رساله دکتری و ۱۵ طرح تحقیقاتی، به توافق رسیدند.
حمایت از ۳۵ طرح شاخص در این عرصه باعث خواهد شد تا پژوهش نوآورانه در حوزه گیاهان دارویی به تجاری سازی محصولات جدید منتهی شود.. بدین منظور اولویت های تحقیقاتی در نظر گرفته شده است، تا این حمایت ها به طرح های اختصاص پیدا کند که از اهمیت و ارزش افزوده بیشتری برای اقتصاد کشور و زیست بوم نوآوری گیاهان دارویی برخوردار باشند.
همچنین بر طبق این توافق نامه ایجاد لینک پورتال های دو مجموعه برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده و در دست انجام، در دستور کار قرار گرفت.
ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور اظهار داشت: معمولاً برنامه های صندوق در تفاهم و تعامل با مجموعه های پژوهشی کشور به این شکل است که در چارچوب برنامه های مشترک، حمایت هایی تعریف می شود تا پژوهشگران بتوانند از آن استفاده کنند.
وی اضافه کرد: این حمایت ها همینطور تقویت ارتباط میان فعالان دانشگاهی و بازار و صنعت را هم بعنوان یکی دیگر از اهداف راهبردی خود تعریف کرده است.
برخی آمارهای رسمی اعلام نموده است که در ایران حداقل ۸۰۰۰ گونه ای گیاهی وجود دارد که بیشتر از ۲۸۰۰ گونه آن خاصیت دارویی دارند.
تکمیل زنجیره ارزش و تولید در صنعت گیاهان دارویی می تواند ارزآوری قابل توجهی برای کشور به همراه داشته باشد. تا زمانی که پژوهشگران و محققان دانشگاهی فعال در حوزه گیاهان دارویی، انجام پژوهش های مساله محور را در این صنعت به صورت جدی دنبال نکنند، رشد زیست بوم نوآوری گیاهان دارویی محقق نخواهد شد.
به همین دلیل این صندوق تلاش دارد با عرضه حمایت های هدفمند، پژوهشگران و فناوران را ترغیب کند که پژوهش های کاربردی را دنبال کنند. علاقه مندان می توانند برای اطلاع از این خدمت و سایر خدمات صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سایت این صندوق رجوع کنند.


1400/03/19
10:39:28
5.0 / 5
323
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS