۸۰۰ محصول فناورانه درخانه نوآوری و فناوری ایران نمایش داده می شود

۸۰۰ محصول فناورانه درخانه نوآوری و فناوری ایران نمایش داده می شود رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: بیشتر از ۸۰۰ محصول فناورانه صادراتی برای معرفی محصولات فناورانه ایرانی به بازار جهانی در خانه نوآوری و فناوری به معرض نمایش گذاشته شده است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، مهدی قلعه نوی درباره ایجاد خانه نوآوری و فناوری ایران توسط معاونت علمی و فناوری، اظهار داشت: این خانه فناوری به منظور «ارائه محصولات با فناوری بالای صادراتی»، «معرفی توانمندی های ایران ساخت به بازدیدکنندگان خارجی» و «تشکیل هاب صادرات محصولات دانش بنیان و خلاق دارای پتانسیل صادراتی» در نمایشگاه بین المللی تهران دایر شده است.
وی خاطرنشان کرد: خانه نوآوری و فناوری ایران در فضایی به وسعت ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع و با ظرفیت معرفی بیشتر از ۸۰۰ کالا از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و خلاق در فاز نخست در نمایشگاه بین المللی تهران بوجود آمده است و در فازهای بعدی محصولات دیگری هم اضافه خواهد شد تا پتانسیل های صادراتی محصولات دانش بنیان را به هیات های خارجی معرفی شود.
به گفته قلعه نوی، برگزاری نشست های تخصصی رودررو با هیات های خارجی و انجام امور کارگزاری صادراتی محصولات دانش بنیان در چارچوب شرکتهای مدیریت صادرات EMC از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است.
وی همینطور با بیان اینکه، نمایشگاه دایمی ایران ساخت شامل ۱۲ بخش تخصصی فناورانه است، بخش ماشین آلات، حمل و نقل، برق و الکترونیک، کشاورزی، مواد پیشرفته، صنایع فلزی، تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت و صنایع خلاق، نرم افزار و اپلیکیشن، بازی، انیمیشین، صنایع دستی را همچون این بخش ها نام برد.
رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهارکرد: خانه هوشمند دانش بنیان که از جانب ۸۰ شرکت دانش بنیان تجهیز شده است دارای ۲۲۰ محصول است.
وی در بخش دیگری بیان نمود: بخش تخصصی سیمیلاتورها (شبیه سازها)، نمونه اتاق عمل و اتاق ICU بیمارستانی با تجهیزات ایران ساخت، امکانات سالن کنفرانس و برگزاری جلسات رودرو، فضای کار اشتراکی و اختصای برای کادر اداری و واسطه های صادراتی، سالن جلسات VIP و کافه تجارت از دیگر بخش های این خانه نوآوری است.


1400/04/02
19:14:47
5.0 / 5
981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS