چین نخستین مأموریت خدمه دار خود به مریخ را در سال ۲۰۳۳ انجام می دهد

چین نخستین مأموریت خدمه دار خود به مریخ را در سال ۲۰۳۳ انجام می دهد به گزارش ابزار اپل چین بر مبنای یک برنامه طولانی مدت برای ساخت یک پایگاه مسکونی دائم در سیاره سرخ و استخراج منابع این سیاره،  قصد دارد نخستین مأموریت خدمه دار خویش را به مریخ در سال ۲۰۳۳ انجام دهد.


به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از خبرگزاری رویترز، این برنامه بلندپروازانه که به رقابت این کشور با آمریکا برای ارسال انسان به مریخ دامن می زند برای نخستین بار با جزئیات فاش شد.
این برنامه بعد از آن فاش شد که چین در شروع مأموریت خود در مریخ یک کاوشگر رباتیک را در اواسط ماه مه بر سطح این سیاره سرخ فرود، آورد.
چین در حالی برنامه های خویش را برای ایجاد پایگاه دائمی در مریخ اعلام نموده است که سازمان فضایی آمریکا «ناسا»، شرکت فضایی «اسپیس ایکس» و سایر قدرت های فضایی به شدت در تلاش و رقابت برای رسیدن به این آرزوی فضایی هستند.
چین می خواهد نخستین انسان ها را تا سال ۲۰۳۳ روی مریخ فرد آورد
وانگ شیائوجون رئیس آکادمی دولتی فناوری پرتاب فضاپیمای چین(CALT) طی سخنانی با عنوان «سیستم حمل و نقل فضایی اکتشاف مریخی انسان» که در کنفرانس جهانی اکتشافات فضایی(GLEX ۲۰۲۱) ایراد کرد، از این برنامه ها اطلاع داد.
وی همراه با مرور موفقیت کاوشگر «تیان ون-۱» که نخستین مأموریت بین سیاره ای چین بود و همینطور فرود آوردن و عملیات اکتشافی یک مریخ نورد بر سطح مریخ، برنامه سه مرحله ای چین را برای ارسال انسان به مریخ اعلام نمود.
طبق این برنامه ها، مرحله اول که به آن مرحله آماده سازی فناوری هم گفته می شود، شامل ربات هایی خواهد بود که برای بازگرداندن نمونه های مریخی طراحی شده اند و یک مکان مناسب را برای استقرار انسان در مریخ در آینده کشف می کنند.
پس از آن، مرحله دوم شامل اعزام انسان ها به مریخ است تا یک پایگاه دائمی در این سیاره ایجاد کنند. بعد از اتمام ساخت این پایگاه، مرحله سوم شامل عزیمت ناوگان های باری بزرگ از زمین به مریخ و تسریع پروژه های توسعه در سیاره سرخ خواهد بود.
طبق اعلام این آکادمی، برنامه این مراحل و مراحل اضافی به ترتیب برای سالهای ۲۰۳۳، ۲۰۳۵، ۲۰۳۷، ۲۰۴۱، ۲۰۴۳ و فراتر از آن طراحی شده است.
1400/04/06
11:10:23
5.0 / 5
361
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS