تا پایان خردادماه ۱۴۰۰؛

۴۳۰ تقاضای فناورانه در شبكه ملی فن بازار به ثبت رسیده است

۴۳۰ تقاضای فناورانه در شبكه ملی فن بازار به ثبت رسیده است دبیر شبکه فن بازار ملی ایران با بیان اینکه، عمده محصولاتی که در فن بازارها عرضه می شود، محصولات دانش بنیان و فناور ایران ساخت هستند، خاطرنشان کرد: تابحال بیشتر از ۴۳۰ تقاضای فناوری از جانب صاحبان صنایع، شرکت ها و پژوهشگاه ها در شبکه فن بازار به ثبت رسیده است.


محمدصالح خالقی با بیان اینکه رفع نیاز تجاری سازی برای صاحبان فناوری از یک سو و رفع نیازهای متقاضیان از طرفی، مهم ترین هدف فن بازارهای منطقه ای است، اظهار داشت: با شروع کار فن بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توجهی جدی به رفع نیازهای فناورانه صورت گرفت.
وی به ثبت بیشتر از ۱۳ هزار محصول و فرآورده دانش بنیان ایران ساخت در فن بازار اشاره نمود و خاطرنشان کرد: تا آخر خردادماه سالجاری، ۴هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان، خلاق و فناور بیشتر از ۱۳هزار و ۹۰۰ محصول و فرآورده را در شبکه ملی فن بازار ایران به ثبت رسانده اند.
بر اساس گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر شبکه ملی فن بازار ملی ایران همینطور اظهار داشت: تعداد تقاضاها برای فناوری یا محصولات عرضه شده از ۴۳۰ فراتر رفته است.
به گزارش ابزار اپل به نقل از ایرنا، فن بازار به معنای بازار فناوری، محلی برای مبادلات فناوری است. در واقع فن بازار یک بنگاه معاملات فناوری است که با ایفای نقش واسطه اطلاعاتی و حقوقی، وظیفه نزدیک کردن طرف های «عرضه» و «تقاضا» در حوزه فناوری و محصولات پیشرفته را بر عهده دارد.
شناسایی و عرضه فرصت های سرمایه گذاری در حوزه فناوری، جلب سرمایه گذاران، تسهیل روند تجاری سازی دانش فنی و سایر فعالیتهای حرفه ای که منجر به «توسعه بازار فناوری» می شود همچون نقش های اساسی فن بازارها است.
در دنیا فن بازارها به سه دسته فن بازارهای اطلاعات فناوری، فن بازارهای انتقال فناوری و فن بازارهای ترکیبی تقسیم بندی می شوند.


1400/04/11
15:54:25
5.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS