ساخت كولر آبی با ۵۰ درصد سرمایش بیشتر توسط دانش بنیان های ایران

ساخت كولر آبی با ۵۰ درصد سرمایش بیشتر توسط دانش بنیان های ایران یک شرکت دانش بنیان در کشورمان، موفق به ساخت کولرهای دومرحله ای جدید با خاصیت صرفه جویی 35 درصد کاهش مصرف آب و 44 درصد کاهش مصرف برق با افزایش 50 درصدی سرمایش نسبت به کولرهای آبی شد.


مهدی خیرالدین روز سه شنبه در گفت گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا با بیان اینکه، این شرکت دانش بنیان با در اختیار داشتن کادری متخصص و مجرب فعالیت خودرا در سال ۱۳۸۷ در حوزه بهینه سازی تجهیزات مصرف کننده انرژی و انرژی های نو آغاز نموده است، اضافه کرد: ما همیشه با جذب و تشویق نیروهای خلاق و پویا اهتمام بر ایجاد فضایی اثربخش برای پرورش ایده های باارزش و توسعه آنها تا محصول نهایی داشته ایم.
وی با اشاره به واقع شدن کشورمان در منطقه خشک و بروز خشکسالی های گوناگون در ایران، اظهار نمود: طبق پیش بینی دانشمندان، دمای زمین روز به روز درحال افزایش است و بنا بر این فناوری های سرمایشی اهمیت بیشتری پیدا کرده اند.
خیرالدین در ادامه، تولید و بومی سازی محصولاتی را که در وضعیت فعلی خرید آنها برای مردم صرفه اقتصادی داشته باشد، بسیار مهم خواند و اظهار داشت: اگر محصولی بسیار پیچیده را بومی سازی نماییم و قیمت آن نجومی باشد، بدون شک آن محصول بازار مناسبی نخواهد داشت.
وی با اشاره به طراحی و تولید کولر دو مرحله ای از طرف این شرکت دانش بنیان اظهار نمود: این محصول در حقیقت فرآیندی نوین در سیستم های سرمایش تبخیری است که راندمان این محصول را بطور قابل ملاحضه ای می افزاید.


مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه، سیستم سرمایش دومرحله ای طراحی شده از طرف این شرکت فناور حاصل اختراع پروسه سرمایش دومرحله ای است، اضافه کرد: این محصول حاصل نتیجه سه سال تلاش تیم تحقیقاتی این شرکت با هدف افزایش راندمان سرمایی کولرهای آبی است.
وی با بیان اینکه، نمونه آزمایشی کولر دومرحله ای این شرکت از طرف مراجع ذیربط همچون سازمان ملی استاندارد تست و آزمایش شده است، اظهار داشت: نمونه های نیمه صنعتی آن نیز در ابعاد مختلف طراحی و تولید شده و تحت شرایط استاندارد مورد آزمایش قرار گرفته است.
خیرالدین با تاکید بر اینکه، کولر دومرحله ای این شرکت از خاصیت حداقل ۵۰ درصد سرمایش بیشتری نسبت به محصولات مشابه دیگر برخوردارست و رده انرژی A را دریافت کرده است، اضافه کرد: در وضعیت دمایی که کولر آبی در دمای ۱۲ درجه سانتیگراد خنکی مناسبی دارد، می توانیم تا دمای ۲۰ درجه سانتیگراد خنکی مناسبی از این کولر دریافت نماییم.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، خاصیت صرفه جویی ۳۵ درصد کاهش مصرف آب و ۴۴ درصد کاهش مصرف برق را از دیگر خاصیت های این کولر آبی عنوان نمود.
وی با بیان اینکه، محصول بسیار عالی از بازار پاسخ گرفته است، اضافه کرد: به نحوی که در مناطقی که امکان استفاده از کولرهای آبی وجود دارد، این محصول به سبب این که خنکی بیشتری دارد و مزایای دیگر آن کاهش مصرف برق و آب است، جایگزین کولر گازی شده است.
خیرالدین در ادامه، سادگی، قیمت تمام شده مناسب و طراحی کاربردی را از مزیت های دیگر کولر نام برد و اشاره کرد: این محصول درحال توسعه نهایی جهت ورود به بازار برای مصرف داخل و صادرات محصول به کشورهای همجوار است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه، بدنه این کولر دومرحله ای فلزی است، اظهار داشت: طراحی کولر به شکلی است که با آب تماس نخواهد داشت و عمر بسیار بالاتری نسبت به کولرهای آبی موجود دارد و مخزن آن داخل بدنه و پلیمر است و نوع طراحی به شکلی است که تاثیر آفتاب و گرما را می کاهد ضمن این که دسترسی و تعمیر آن بسیار ساده تر است.
خیرالدین درباب قیمت این کولر دومرحله ای نیز اشاره کرد: قیمت نوع هفت هزار این کولر حدود ۱۱ میلیون تومان است این در شرایطی است که بعنوان مثال یک کولر سلولوزی یا پلیمری در بازار با قیمت های بیشتری فروخته می شوند.


وی همین طور افزود: این شرکت دانش بنیان برمبنای سفارشات نیز کولر دومرحله ای در سایزهای مختلف طراحی و تولید می کند، اظهار داشت: البته بیشترین فروش ما کولر هفت هزار است که تا ۱۵۰ متر محیط را پوشش می دهد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان همین طور با بیان اینکه، نوع موتور طراحی شده برای این کولر نیز دو نوع است و ۱۰۰ درصد کولر همچون موتور آن ایران ساخت است، اضافه کرد: یک نوع موتورهای متداول بازار است و دومی موتورهای بدون تسمه است که مستقیم معکوس گر (اینورتردار) هستند و مصرف برق را بیشتر پایین می آورد.
وی اظهار داشت: هم اکنون این شرکت درحال کار روی محصولات جدیدتری مانند هواساز خانگی با خاصیت گرمایش و سرمایش همزمان است که امیدواریم این محصول نیز با استقبال خوب مصرف کننده مواجه شود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان همین طور توسعه کلکتورهای متمرکزکننده خورشیدی بمنظور کاربرد در سیستم های سرمایش خورشیدی را از دیگر دستاوردهای این شرکت فناور نام برد.


1400/04/17
13:27:02
5.0 / 5
531
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS