راه اندازی مركز نوآوری و فناوری علوم زمین

راه اندازی مركز نوآوری و فناوری علوم زمین ابزار اپل: مرکز نوآوری و فناوری علوم زمین در مساحتی بیش از 240 متر مربع با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری راه اندازی شد.


به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه ایرنا، در مراسم افتتاح این مرکز علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، کامبیز مهدی زاده مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و مدیر طرح توسعه فناوری و نوآوری زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی و اسماعیل قادری فر معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس مرکز توسعه فناوری ها حضور داشتند.
این مرکز در مساحتی بالغ بر ۲۴۰ متر مربع در سازمان زمین شناسی و اکتشافات افتتاح شد و تا کنون از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبلغ ۲ میلیاردریال جهت تجهیز مرکز پرداخت شده و مقرر شد مبلغ سه میلیاردریال هم برای توسعه آن و مبلغ پنج میلیاردریال هم برای جلب سرمایه گذاران دیگر به صورت بلاعوض برای شکوفایی ایده ها جهت توانمند سازی تیم های استارتاپی اختصاص پیدا کند.مهدی زاده مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و مدیر طرح توسعه فناوری و نوآوری زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت: امروز روز زمین است، خوشحالم که سومین مرکز فناوری و نوآوری زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی پس از ایمینو (ایمیدرو) و مرکز سمنان را در کشور افتتاح می نماییم.
وی مهم ترین تفاوت این مرکز با سایر مراکز را در این مورد عنوان نمود که مرکز فناوری و نوآوری علوم زمین در مکان تخصصی خود راه اندازی شد و و مطمئنا بهترین خواهند بود.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: هر گاه از تفکر و مدیریت نفتی فاصله گرفتیم، پیشرفت بدست آمد. همه ما مدیران نفتی هستیم. مدیریت نفتی مدیریت سیاه است. باید این مدیریت را زیست محیطی و پاک نماییم. اگر بخواهیم کشور پیشرفت کند باید به علوم پایه و بویژه زمین شناسی نگاه ویژه ای داشته باشیم. همه چیز از زمین است. اگر بدون نگاه و توجه به زمین حرکت نماییم به زمین خواهیم خورد.
مهدی زاده تصریح کرد: امروز روز خوبی برای سازمان زمین شناسی کشور است. سازمانی که بهترین کارشناسان و متخصصین را دارد و بزرگ ترین کارها را انجام داده است اما کمترین قدردانی از آن شده است. سازمانی که در اغلب کشورهای جهان وزارت خانه است.
وی با قدردانی از تلاشهای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: امروز اگر پیشرفتی در عرصه فناوری و نوآوری رخ می دهد معاونت علمی پیشقراول بوده و همه نگاه ها به این مجموعه است. بدون اغراق نمره ۲۰ دولت دوازدهم متعلق به دکتر ستاری است که یک جای ناشناخته را به کانون توجه همگان تبدیل نموده است و با موافقت وی مقرر شد جهت توسعه و تجهیز این مرکز حمایت های بیشتری از سمت معاونت علمی و فناوری صورت گیرد.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: امروز علاوه بر افتتاح مرکز فناوری و نوآوری علوم زمین، از دو محصول مهم و راهبردی؛ دستگاه جزر و مدسنج فراصوتی(در مدلسازی پدیده های دریایی همچون امواج و جریان های شدید،
وقوع سونامی و همینطور جریانات جزر و مدی را رصد کند)، و دستگاه کاربرد دارد و می تواند احتمال CTD که در تعیین سرعت صوت در لایه های مختلف آب (برای هیدروگرافی و زمین شناسی دریایی کاربرد دارد)، رونمایی گردید.
مهدی زاده عنوان کرد: جای شادمانی دارد که در دیدار اخیر سورنا ستاری با رئیس جمهوری منتخب، حجت الاسلام رئیسی هم به تداوم و پشتیبانی از فعالیتهای این معاونت، شرکتهای دانش بنیان، شتابدهنده ها و کارخانجات نوآوری، تاکید نمودند، آنچنان که طی هشت سال قبل همواره رهبر معظم انقلاب و حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری هم بر این نکته تاکید داشته اند.
قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این مراسم ضمن تاکید بر پشتیبانی از شتابدهنده های تخصصی کشور اظهار داشت: در حوزه زمین شناسی و معدن هم باید از ظرفیت شتابدهنده های تخصصی این حوزه بهره برد.
وی ابراز امیدواری کرد با ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و فناوری و پشتیبانی از شتابدهنده های تخصصی مستقر در این مراکز، استارتاپ ها رشد کرده و به شرکتهای دانش بنیان تبدیل شوند و یک برنامه برد- برد برای توسعه و اشتغال در این حوزه ایجاد شود.
همزمان با آغاز به کار مرکز نوآوری و فناوری علوم زمین از ۷ طرح در رابطه با این حوزه رونمایی گردید.منبع:

1400/04/22
20:12:07
5.0 / 5
236
تگهای خبر: تخصص , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS