100 شركت دانش بنیان در فناوری های مكان محور فعالیت می نمایند

100 شركت دانش بنیان در فناوری های مكان محور فعالیت می نمایند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود هم اکنون ۱۰۰ شرکت دانش بنیان و ۵۰ استارت آپ در زمینه صنعت فناوری های مکان محور(ژئوماتیک) فعالیت می نمایند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، اولین سامانه فناورانه گشت و بازرسی زمینی و هوایی برپایه فناوری های ژئوماتیک با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان طراحی شده است.
در این سامانه با استفاده و تلفیق تکنولوژی های GPS، GPRS، NFC و GIS، امکانی فراهم گشته است که اماکن مختلف به وسیله نقشه های معماری ساختمان شبیه سازی شوند. این کار در بستر نرم افزاری GIS بومی انجام می شود. سازمان ها می توانند به کمک این سامانه با تعریف برنامه نگهبانی هر ایستگاه نگهبانی و تدوین لوح نگهبانی خود، کلیه اقدامات نگهبانان را به صورت آنلاین رهگیری و کنترل مکانیزه کنند.

مدل سازی اطلاعات ساختمان
سامانه مدل سازی اطلاعات ساختمان، سامانه هوشمند پایش ماهواره ای هم محصول شرکت دانش بنیان دیگری است که با حمایت گروه ژئوماتیک ستاد تکامل یافته است. این سامانه با دریافت و پردازش تصاویر ماهواره ای از راه فناوری سنجش از دور با روش هایی کاملا بومی، آشکارسازی پدیده ها را میسر کرده است.
این محصول، با تبدیل داده های دریافتی از ماهواره ها به اطلاعات مکان محور، امکان ارائه خدمات از راه یک پلت فرم GIS را برای کاربران دولتی، سازمان ها و عموم مردم فراهم می آورد.

پایش خودکار سلامت محصولات کشاورزی
سامانه پایش محصولات کشاورزی برپایه فناوری های ژئوماتیک، محصول شرکت دانش بنیان دیگری برای عرضه خودکار خدمات مکانی کشاورزی است.
خدماتی کاملا خودکار، با استفاده از هوش مصنوعی برای پردازش تصاویر ماهواره ای و هوایی برای جنبه های مختلف منابعی طبیعی.
ماموریت هایی چون کاشت، داشت، برداشت و تناسب زراعی برای کشاورزان، میزان بهره برداری از مراتع، مسائل حقوقی و کشف تقلب، عرضه تحلیل های اقتصادی و ریسک و پایش و برآورد خسارت بلایا و بسیاری موارد دیگر.

دستیار هوشمند زمینهای کشاورزی
سامانه فضاپایه کشاورزی دقیق همچون محصولات دیگر فناوری های مکان محور است که برای زمینهای کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.
این سامانه با استفاده از تصاویر ماهواره ای سنجش از دور در کنار دانش کشاورزی‫‪، راهکارهایی برای افزایش عملکرد و تولید محصولات کشاورزی ‫ارائه می دهد. این سامانه پلی است بین تکنولوژی و کشاورزان که تلاش می کند به روزترین فناوری ها را به زمینهای کشاورزی آورد.منبع:

1400/04/24
15:51:19
5.0 / 5
164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS