شناسایی سموم آب با صفحه نمایش گوشی هوشمند

شناسایی سموم آب با صفحه نمایش گوشی هوشمند ابزار اپل: پژوهشگران دانشگاه کمبریج مطالعاتی را آغاز نموده اند که با بهره گیری از صفحه لمسی گوشی هوشمند می توان آلودگی های موجود در آب همچون ارسنیک و جیوه را تشخیص داد.به گزارش روز دوشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، صفحات لمسی خازنی اعوجاج موجود در میدان الکتروستاتیکی صفحه نمایش را شناسایی می کنند و این پروسه بوسیله اندازه گیری تغییرات در ظرفیت الکتریکی خازن ها اندازه گیری می شود. زمانی که صفحه نمایش بوسیله نوک انگشتان لمس می شود نیز چنین اتفاقی رخ می دهدو فرمان های مورد نظر اجرا می شوند.

محققان دانشگاه کمبریج مطالعاتی را شروع کردند که با بهره گیری از همین خاصیت صفحات لمسی، یون های موجود در مایعات را تشخیص می دهد و اندازه گیری می کند. این مطالعه نشان میدهد برمبنای غلظت محیط، تغییرات قابل توجهی در میزان یون ها صورت می گیرد که می تواند گویای خصوصیات محیط باشد.

محققان معتقدند با بهره گیری از این روش می توان سموم موجود در آب شرب مانند ارسنیک و جیوه را تشخیص داد. این پروژه نیازمند مطالعه بیشتر است؛ ولی مراحل اولیه آن با موفقیت سپری شده است.

نتایج این مطالعه در نشریه Sensors and Actuators B انتشار یافته است.منبع:

1400/05/04
21:05:07
5.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS