سمینار كاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری

سمینار كاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری ۱۴ و ۱۵ مرداد ماه برگزار می گردد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پژوهشگاه تکنولوژی های جدید علوم زیستی جهاد دانشگاهی-ابن سینا، این پژوهشگاه وبیناری با مبحث کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری برگزار می نماید.

دکتر سمیه کاظم نژاد، جنین شناس، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن سینا و دبیر علمی این سمینار اظهار داشت: طبق آمارهای موجود، حدود پانزده تا بیست درصد از زوج های کشور با مشکل ناباروری مواجه اند؛ تا حدودی به مدد پیشرفت های حاصل در حوزه فناوری های کمک باروری، بخش عمده ای از زوج های نابارور از درمان مؤثر بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه هنوز خیلی از زوج ها مشکلاتی در این خصوص دارند، اضافه کرد: سلول درمانی یکی از روش های نوین و امیدبخشی است که می تواند به کمک این دسته از زوج های نابارور بیاید و شانس حاملگی آنها را افزایش دهد.

وی درباره اهداف برگزاری سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری اظهار داشت: هدف اصلی برگزاری این سمینار معرفی پیشرفت ها و دستاوردها در درمان ناباروری در ایران و جهان است.

دبیر علمی این سمینار در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه دانشمندان و پژوهشگران کشور ما هم در حوزه سلول درمانی دستاوردهای درخشانی داشته اند. بنابراین، پژوهشگاه ابن سینا بر آن شد که این سمینار را با حضور متخصصان و فعالان در این حوزه برگزار کند.

وی اظهار داشت: محور های اصلی این سمینار، کاربرد و جایگاه سلول درمانی در درمان ناباروری زنان، کاربرد و جایگاه سلول درمانی در درمان ناباروری مردان، تازه ها و کاربرد مهندسی بافت در درمان ناباروری و نقش بانک سلولی در درمان ناباروری هستند.

کاظم نژاد درباره زمان برگزاری این سمینار بیان نمود: این سمینار ۱۴ و ۱۵ مرداد سالجاری با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پژوهشگاه رویان برگزار می گردد و با عنایت به گستردگی موضوعات، دو پنل به کاربرد سلول درمانی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان و یک پنل به کاربرد و جایگاه سلول درمانی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری مردان اختصاص دارد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری این سمینار زمینه ساز پژوهشها و فعالیتهای بیشتر در حوزه سلول بنیادی و درمان ناباروری شود.منبع:

1400/05/05
12:37:16
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS