راکت آریان 5 دو ماهواره ارتباطی در مدار زمین قرار داد

راکت آریان 5 دو ماهواره ارتباطی در مدار زمین قرار داد ابزار اپل: راکت اروپایی «آریان 5» بعد از حدود یک سال وقفه، باردیگر به عملیات بازگشت و دو ماهواره ارتباطی را در مدار زمین قرار داد.


به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی ام. اس. ان، راکت آریان ۵ ساعت پنج بعدازظهر جمعه به وقت منطقه زمانی شرقی از پایگاه فضایی اروپا در «گویان» فرانسه به فضا پرتاب شد و دو ماهواره ارتباطی را به مدار زمین برد.
هر دو این ماهواره ها طبق برنامه کمتر از ۴۰ دقیقه پس از پرتاب در مدار زمین قرار گرفتند. این نخستین پرتاب راکت آریان ۵ در سال ۲۰۲۱ شمرده می شود.
یکی از این ماهواره ها با نام Star One D۲ توسط شرکت برزیلی مخابراتی Embratel اداره می شود.
نمایندگان شرکت فرانسوی «آریان اسپیس» که راکت آریان ۵ را اداره می کنند، در گزارش ماموریت نوشتند: ماهواره Star One D۲ به شرکت Embratel اجازه می دهد «پوشش باند پهن اینترنت را به مناطق جدید در آمریکای مرکزی و جنوبی گسترش دهد، دسترسی به اینترنت را برای افراد کم برخوردار فراهم آورد و یک محموله باند X به روز شده را جهت استفاده دولت در منطقه آتلانتیک اضافه کند.
ماموران شرکت آریان اسپیس در شرح ماموریت خود افزودند: ماهواره دیگری که پرتاب شد Eutelsat Quantum نام دارد و دارای آنتن فعال است که «اولین مورد برای صنعت مخابرات تجاری اروپا» شمرده می شود.
آنها تاکید کردند: این فناوری آنتن جدید مکمل بارهای دیجیتالی نسل جدید است که اپراتور می تواند پوشش، فرکانس ها و قدرت فضاپیمای خودرا تغییر دهد.
ماهواره Eutelsat Quantum که بطور مشترک توسط شرکت فرانسوی Eutelsat، Airbus Defense and Space و آژانس فضایی اروپا تولید شده است، توسط «یوتلست» اداره خواهد شد.
این دو ماهواره در مدارهای انتقال زمین ثابت مستقر شدند. آنها سرانجام در مدار زمین ثابت، در حدود۲۲ هزار و ۲۰۰ مایل (۳۵، ۷۰۰ کیلومتر) بالاتر از زمین قرار می گیرند؛ جایی که دوره مداری آنها با دوره چرخش سیاره مطابقت دارد. خیلی از ماهواره های مخابراتی به این مدار می روند که به آنتن های زمینی کمک می نماید در تماس مداوم با آنها باشند.منبع:

1400/05/10
15:50:05
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS