اختیارات گسترده به مقامات قضایی؛

استرالیا برای مقابله با هکرها قانون تصویب می کند

استرالیا برای مقابله با هکرها قانون تصویب می کند به گزارش ابزار اپل نهادهای انتظامی و قضائی استرالیا بزودی قادر به تغییر و دستکاری، افزودن، کپی کردن یا حذف کردن داده های دیجیتال کاربران این کشور برای مقابله با هکرها و جنایتکاران خواهند بود.به گزارش ابزار اپل به نقل از زد دی نت، بر مبنای قانونی که با ۶۰ اصلاحیه به تصویب پارلمان استرالیا رسیده و الان در سنای این کشور در دست بررسی می باشد، اختیارات گسترده ای برای مقابله با جرایم آنلاین به پلیس و مقامات قضائی استرالیا داده می شود.
لایحه اصلاح قانون نظارت (شناسایی و اختلال) ۲۰۲۰، وظایف و اختیارات پلیس فدرال استرالیا و هم کمیسیون اطلاعات جنایی استرالیا را در این حوزه به صورت دقیق مشخص کرده است.
در این قانون ایجاد اختلال در روند تبادل داده ها از راه تغییر، کپی، افزودن یا حذف آنها با هدف پیشگیری از فعالیت مجرمانه متخلفان و هم مقابله با مخفی نگهداشتن هویت مجرمان پیشبینی شده است. عدم اجرای مفاد این قانون پس از تصویب به حداکثر ده سال زندان منجر خواهد شد.
در این قانون به پلیس و قوای قضائی امکان داده شده تا با دریافت حکم دادگاه نسبت به جمع آوری اطلاعات از وسایل یا شبکه های کامپیوتری اقدام نمایند یا حتی حساب های کاربری آنلاین افراد را با هدف جمع آوری اطلاعات یا تحقیقات کنترل کنند. لایحه مورد اشاره که به لایحه هک کردن مشهور شده مورد حمایت دولت استرالیا هم هست.


منبع:

1400/06/04
18:38:09
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS