فیلتر تلگرام در هنگ کنگ

فیلتر تلگرام در هنگ کنگ مقامات هنگ کنگ درحال بررسی محدود کردن دسترسی عمومی به سرویس پیامرسان تلگرام هستند.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، روزنامه سینگ تائو دیلی در گزارشی نوشت: کمیسر حریم خصوصی دیتای شخصی برای اولین بار درحال بررسی توسل به مقررات برای محدود کردن دسترسی به تلگرام است که افشای اطلاعات حساس و شخصی بوسیله آن شایع است. این افشاگریها شامل مقامات دولتی و شهروندان می شود.

این اقدام نگرانیها نسبت به اعمال کنترلهای اینترنت به سبک پکن در این مستعمره سابق انگلیس را برانگیخته است.

هنوز مشخص نیست دیده بان حریم خصوصی چطور می خواهد این اقدام را انجام دهد. فیلتر کردن سایتهای اینترنتی یا اپلکیشن ها، مستلزم همکاری فراهم کنندگان خدمات محلی است مانند سال ۲۰۲۱ که پلیس هنگ کنگ با استناد به قانون امنیت ملی، دسترسی به "اچ کی کرونیکل" را مسدود کرد. بگفته منابع آگاه، مقامات هنگ کنگ ممکنست دسترسی عمومی به تلگرام را بطور کامل قطع کنند یا اپلیکیشن تلگرام را از فروشگاههای آنلاین این شهر حذف نمایند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اگر هنگ کنگ این اقدام را عملی کند، تازه ترین گام در سلسله تدابیری خواهد بود که از طرف مقامات برای مقابله با افشای عمومی اطلاعات شخصی به اجرا گذاشته شده است. هنگ کنگ در سپتامبر قوانین حریم خصوصی دیتا را تحکیم کرد تا از افشای اطلاعات خصوصی پیشگیری کند اما این اقدام، غولهای فناوری بزرگ را به وحشت انداخت.
1401/02/28
13:59:46
5.0 / 5
229
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS