گروه استانداردهای متاورس تشکیل شد

گروه استانداردهای متاورس تشکیل شد ابزار اپل: شرکت های مِتا، مایکروسافت و سایر غولهای فناوری در کوشش برای تبیین مفهوم نوظهور متاورس، گروهی را برای توسعه استانداردهای این صنعت تشکیل دادند که دنیاهای دیجیتالی جدید شرکتها را با یکدیگر سازگار می کند.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، اعضای "مجمع استانداردهای متاورس" شامل خیلی از شرکتهای بزرگی هستند که در این فضا کار می کنند و از شرکتهای تراشه سازی تا بازی و همین طور نهادهای استانداردسازی مانند W۳C را شامل می شوند.

بزرگترین غایب لیست این شرکتها، اپل است که مفسرین انتظار دارند با معرفی یک هدست واقعیت ترکیبی در سال میلادی جاری یا آینده، به یک بازیگر اصلی در رقابت متاورس تبدیل گردد.

شرکتهای بازی روبلوکس و نیان تیک و همین طور پلتفرمهای کریپتویی مبتنی بر متاورس مانند سندباکس یا دسنترالند، در بین اعضای این گروه نیستند.

اپل به هیات مدیره خود این محصول را نشان داده است اما هنوز برنامه های خود برای یک هدست واقعیت ترکیبی را بصورت علنی معرفی نکرده است. معرفی چنین دستگاهی، اپل را وارد رقابت مستقیم با مِتا می کند که آینده خودرا برمبنای رشد متاورس بنا گذاشته و سرمایه گذاری سنگینی در سخت افزار انجام داده است تا نگرش خود به دنیاهای مجازی را به واقعیت تبدیل کند.

مِتا که سابق بر این با نام "فیس بوک" شناخته می شد، در امتداد تغییر رویکرد خود به سمت متاورس، سال قبل نام خودرا تغییر داد و برنامه هایی را برای یک هدست واقعیت ترکیبی با نام کد "کامبریا" فاش کرده که مقرر است امسال ارائه شود.

اپل در ایجاد استانداردهای وب مانند HTML۵ در گذشته مشارکت جدی داشته است. برای محتوای سه بعدی در متاورس، اپل با پیکسار روی فورمت فایل USDZ کار کرده و با ادوب برای اطمینان از پشتیبانی شدن این فورمت، همکاری کرده است.

نیل تروت، یکی از مدیران شرکت تراشه سازی انویدیا که ریاست مجمع استانداردهای متاورس را برعهده دارد، در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود: از پیوستن هر شرکتی به این گروه شامل فعالان دنیای کریپتو، استقبال می شود.

بر اساس گزارش رویترز، وی اظهار داشت: این گروه می خواهد ارتباطات بین مجموعه ای از سازمان ها و شرکتهای استاندارد را تسهیل کرده و هم کنش پذیری دنیای واقعی را به متاورس بیاورد اما اشاره نکرد چطور غیبت اپل روی این هدف تاثیر می گذارد.
1401/04/01
20:48:12
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS