رکود به بازار تراشه رسید

رکود به بازار تراشه رسید ابزار اپل: تازه ترین گزارش شرکت تحقیقاتی گارتنر نشان داد فروش تراشه بسیار آهسته تر از حد انتظار رشد می کند و در سال 2023 با کاهش روبرو خواهد شد.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، شرکت گارتنر پیش بینی نمود درآمد بازار جهانی نیمه رسانا در سال ۲۰۲۲، تنها ۷.۴ درصد رشد خواهدنمود که حدودا نصف نرخ ۱۴ درصد است که این شرکت سه ماه قبل پیش بینی کرده بود و بسیار کمتر از نرخ رشد ۲۶ درصدی در سال ۲۰۲۱ است.

ریچارد گوردون، تحلیلگر گارتنر در این گزارش اظهار نمود: بازار جهانی نیمه رسانا وارد دوره ضعف شده است که تا آخر سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا کرده و درآمد نیمه رسانا ۲.۵ درصد کاسته می شود. ما هم اکنون هم شاهد ضعف بازارهای نهایی نیمه رساناها، به ویژه بازارهایی هستیم که بیشتر تحت تاثیر هزینه مصرف کننده قرار می گیرند.

دورنمای جدید گارتنر، منعکس کننده نگرانی هایی است که سبب شده است سرمایه گذاران سهام تراشه را امسال رها کنند. بعد از رشد چشم گیر تقاضا در دوران قرنطینه های کووید ۱۹، بازار کامپیوتر شخصی حالا باردیگر افت کرده و بازار تراشه را هم با خود پایین کشیده است. فروش تلفن های هوشمند هم به سبب تورم که به قدرت خرید مصرف کنندگان ضربه زده، کاهش پیدا کرده است.

فروش کامپیوتر شخصی بعد از رشدی که در دو سال قبل داشت، ۱۳ درصد در سال ۲۰۲۲ کاسته می شود. درآمد تراشه از بازار کامپیوتر شخصی، ۵.۴ درصد کاهش خواهد یافت. در این بین، فروش تلفن های هوشمند بعد از رشد ۲۵ درصدی در سال ۲۰۲۱، امسال تنها ۳.۱ درصد رشد می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در صورتیکه تقاضا برای تراشه های مورد استفاده در کالاهای مصرفی کاهش پیدا کرده اما تقاضا برای نیمه رساناهای مورد استفاده در دیتاسنترها همچنان قوی است. این بازار امسال ۲۰ درصد رشد خواهدنمود. با افزایش میزان تراشه ها در خودرو ها، تقاضا در بخش خودروسازی همچنان مثبت مانده است. ارزش نیمه رساناها در هر خودرو، از ۷۱۲ دلار در سال ۲۰۲۲ به ۹۳۱ دلار در سال ۲۰۲۵ رشد خواهدنمود.
1401/05/07
13:34:17
5.0 / 5
99
تگهای خبر: بازار , تلفن , دیتا , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS