استخرهای مخفی در فرانسه با فناوری هوش مصنوعی شناسایی شدند

استخرهای مخفی در فرانسه با فناوری هوش مصنوعی شناسایی شدند به گزارش ابزار اپل، کشف و شناسایی هزاران استخر خصوصی اعلام نشده و مخفی در فرانسه با کمک هوش مصنوعی، یک منبع درآمد جدید برای مقامات مالیاتی این کشور بوجود آورده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از بی بی سی نیوز، به دنبال یک آزمایش با استفاده از هوش مصنوعی، بیشتر از ۲۰ هزار استخر مخفی در این کشور کشف شد. کشف این استخرها حدود ۱۰ میلیون یورو درآمد مالیاتی به دنبال داشته است. راه اندازی استخر در املاک باعث افزایش ارزش ملک می شود و چنین املاکی مشمول مالیات بیشتری می شوند و مطابق قانون باید اعلام شوند.
یک نرم افزار تهیه شده توسط گوگل و شرکت مشاوره ای کاپگمینی (Capgemini) فرانسه در جریان یک بررسی آزمایشی که در اکتبر ۲۰۲۱ انجام شده است، استخرهای مخفی را از روی تصاویر هوایی در ۹ منطقه فرانسه شناسایی کرد.
در سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۳.۲ میلیون استخر خصوصی در فرانسه وجود داشت و در دوره همه گیری کرونا و افزایش دورکاری میزان راه اندازی استخر افزایش پیدا کرد. به نوشته روزنامه «لوپاریزین»، یک استخر متوسط به مساحت ۳۰ مترمربع مشمول مالیات سالانه ۲۰۰ یورو می شود.
مقامات مالیاتی می گویند امکان دارد از این نرم افزار برای کشف استخرهای مخفی خانگی در سراسر فرانسه استفاده گردد.
این در حالی است که یکی از اعضای حزب سبز فرانسه خواهان ممنوعیت استخرهای خصوصی شده و تاکید کرده که فرانسه به دلیل خشکسالی نیازمند یک رابطه متفاوت و جدید با آب است.
این اظهارات در حالی است که فرانسه با شدیدترین خشکسالی خود رو به رو شده است به صورتی که ۱۰۰ ناحیه در این کشور با کمبود آب شرب رو به رو شده اند. میزان بارش در ماه ژوییه در فرانسه ۹.۷ میلی متر بود که خشک ترین ماه از ماه مارس سال ۱۹۶۱ تابحال به حساب می آید.

1401/06/16
10:55:50
5.0 / 5
164
تگهای خبر: شركت , فناوری , گوگل , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS