مدیركل ارتباطات همراه اول:

پیام اخطار زلزله هک نبوده است

پیام اخطار زلزله هک نبوده است به گزارش ابزار اپل، مدیرکل ارتباطات اپراتور همراه اول در رابطه با پیام اخطار زلزله به بعضی از شهروندان توضیح داد: هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این مورد متأسفانه به علت خطای تیم تحقیقاتی که بر قابلیت اخطار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند و قرار بود پیام را صرفاً آن تیم تحقیقاتی دریافت نمایند، بوده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، حامد حکاکان - مدیر کل ارتباطات همراه اول - در یک گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: عذرخواهی می کنم از مشترکینی که این پیام را به اشتباه دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: این نوید را می دهم که هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این مساله متاسفانه به خاطر خطای تیم تحقیقاتی که داشتند روی قابلیت هشدار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند بود و قرار بود فقط آن تیم تحقیقاتی پیام را دریافت نمایند.
همراه اول نیز در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی از مشترکان خود اعلام نمود هیچگونه هک یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این پیام به سبب خطای یک تیم تحقیقاتی در ارسال پیام تست سرویس جدید هشدار بلایای طبیعی بوده است که تیم تحقیقاتی که درحال تست سرویس هشدار بلایای طبیعی بوده به اشتباه پیام را برای تعدادی از مشترکان همراه اول در شهر تهران ارسال کرده است.
گفتنی است؛ ساعاتی پیش پیامی که بنظر می رسد از طرف گوگل و تحت سیستم عامل تلفن های همراه ارسال شده باشد، برای تعدادی از شهروندان ارسال شد. این پیام که با عنوان اخطار زلزله بر روی گوشی تلفن همراه تعدادی از شهروندان ظاهر شده بود، دارای چنین محتوایی بود: هشدار زلزله؛ آرام باشید و به پناهگاهی در اطراف بروید» پیگیری های ایسنا نشان داد که چنین پیامی صحت نداشته و جعلی است.
منبع:

1401/09/18
12:49:28
5.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS