وزیر ارتباطات:

علت افزایش قیمت موبایل

علت افزایش قیمت موبایل به گزارش ابزار اپل وزیر ارتباطات افزایش قیمت گوشیهای موبایل بعد از اجرای طرح رجیستری را ناشی از افزایش قیمت دلار و ارز آزاد دانست و اظهار داشت: از ۱۴ بهمن ماه یك مدل گوشی دیگر تحت پوشش رجیستری قرار می گیرد.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح ثبت تلفن همراه اظهار نمود: بعضی می گویند با اجرای این طرح قیمت تلفن همراه ۲۵ درصد افزایش پیدا كرده است، اما این مورد كاملا صحیح نیست. روزی كه ما طرح را اجرا كردیم، دلار ۳۹۰۰ تومان بود و امروز بیش از ۴۵۰۰ تومان است. همینطور آن زمان ارز مبادله ای عرضه می شد، اما اكنون تنها ارز آزاد داده می شود، ازاین رو طبیعی است كه افزایش قیمت داشته باشیم.

وی با بیان این كه طرح رجیستری را با قاطعیت پیش می بریم، اضافه كرد: اگر این طرح سبب افزایش درآمد واردكنندگان رسمی شده باشد، از موفقیت نشان دارد، زیرا بدین معناست كه كانال رسمی واردات گوشی رونق پیدا كرده است، اما این كه سازمان تامین اجتماعی به حوزه واردات گوشی ورود كرده به وزارت صمت ارتباط دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مجراهای قانونی واردات گوشی، بیان كرد: هدف ما این است كه برای واردات گوشی از مجرای قانونی انحصاری تولید نشود كه افزایش قیمت بازار را به دنبال داشته باشد. وزارت صمت هم اعلام نموده برای صدور مجوز محدودیتی نداریم. همینطور بحث هایی بود برای این كه به فروشگاه های عرضه تجهیزات الكترونیكی به صورت آنلاین مجوز داده شود. از این به بعد گوشیهایی كه مشمول رجیستری می شوند، آسیایی هستند كه بازار زیادی دارند، اما باید در برابر اشكالاتی كه برای مردم به وجود می آید پاسخگو باشیم.
آذری جهرمی با بیان این كه یك ریال از هزینه رجیستری به وزارت ارتباطات نمی رود، اظهار داشت: طرح ثبت گوشی همراه حتی هزینه های مالی برای ما داشته است و ما از بعد مسئولیت پذیری هم هزینه را پذیرفتیم. البته این كه هزینه های قاچاق به دولت برگردد در توسعه اقتصاد اثرگذار است.
وی تصریح كرد: فاز دوم طرح رجیستری برای مردم منافعی دارد و از سرقت گوشیهای تلفن همراه كه مشكلات زیادی را بوجود آورده تا حدود زیادی جلوگیری می كند، هم اكنون نظارت خوبی در بازار وجود دارد و 14 بهمن ماه یك مدل گوشی دیگر تحت پوشش رجیستری قرار می گیرد.


 

1396/11/01
13:39:46
5.0 / 5
5197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS