وزیر ارتباطات:

بستر قانونی برای برخورد با مافیای فیلترشکن ها فراهم گردد

بستر قانونی برای برخورد با مافیای فیلترشکن ها فراهم گردد به گزارش ابزار اپل، دیجیاتو نوشت: وزیر ارتباطات اعتقاد دارد برای برخورد با مافیای فیلترشکن توپ در زمین مجلس است. زارع پور تاکید دارد برخورد با مافیایی که از نیاز مردم سو استفاده و جیب خودرا پر می کند، نیاز به قانون دارد.


«عیسی زارع پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بامداد امروز، در حیاط هیئت دولت درباره ی مقابله با فیلترشکن ها به باشگاه خبرنگاران گفت برخورد با مافیای فیلترشکن نیازمند عزم و اراده مجلس است.
او اعتقاد دارد نمایندگان بایستی با یک طرح دو فوریتی، بستر قانونی لازم برای برخورد با کسانی که از نیاز مردم سو استفاده و جیب خودرا پر می کنند، فراهم شود: «لوایح مختلفی از طرف دولت در صف تصویب در مجلس است، بحث مقابله با مافیای فیلترشکن ها بایستی از طرف نمایندگان پیگیری شود. اگر نمایندگان مجلس می خواهند این مساله سر و سامان بگیرد، طرحی را آماده و ۵۰ نفر امضا کنند و دو فوریتی در صحن علنی مجلس بیاورند و مصوب کنند. اینطور بستر قانونی لازم برای برخورد با کسانی که از این نیاز مردم سوء استفاده می نمایند و جیب خودرا پر می کنند، فراهم می شود.»
زارع پور تاکید کرد فقط با کار فنی نمی شود با این مسأله (مافیای فیلترشکن ها) مقابله نمود و نیازمند قانون است تا بتوانند در عرصه اجرا کار را دنبال کنند: «بارها گفتم فیلترشکن موجب ایجاد ناامنی در گوشی مردم و کند شدن سرعت اینترنت می شود. همین طور مخاطرات زیادی به همراه دارد و نگرانی های نمایندگان هم به حق است، »
وزیر ارتباطات اواخر مرداد ماه اعلام نمود در تلاشند تا بساط فیلترشکن فروشی را جمع کنند. او با حضور در صحن علنی مجلس در این زمینه اظهار داشت: «بساط سوداگری و فیلترشکن فروشی افرادی که از نیاز مردم سوءاستفاده می کنند، فقط فنی نیست و بار زیادی را به شبکه تحمیل می کند. این نیازمند قانون مشخصی است که من آنرا تقدیم هیئت رئیسه خواهم کرد. من اعتقاد دارم که با کمک نمایندگان مجلس، بساط فیلترشکن فروشی را جمع خواهیم کرد. من به عنوان وزیر ارتباطات آرزو دارم هیچ ایرانی برای هیچ نوع از نیازهای خود به فیلترشکن نیاز نداشته باشد.»
۵۸۵۸


1402/06/25
15:50:44
5.0 / 5
318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS