گوگل مدعی شد

مقایسه امنیت اندروید و iOS

مقایسه امنیت اندروید و iOS به گزارش ابزار اپل گوگل در تازه ترین گزارش سالانه خود در مورد امنیت سیستم عامل اندروید، می گوید امنیت اندروید هم‍پای رقیب خود iOS است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از وب سایت phonearena، گوگل به عنوان یكی از بزرگترین غول های تكنولوژی حالا در چهارمین گزارش سالانه خود در مورد بررسی امنیت سیستم عامل اندروید اعلام نموده است كه یادگیری ماشینی كه در سرویس های مختلف گوگل به كار گرفته شده است، تا حد بسیار زیادی جلوی نفوذ بدافزارها و نصب و دانلود اپلیكیشن های آلوده و مخرب را گرفته است.
این شركت در ماه مه سال قبل ۲۰۱۷ میلادی بود كه گوگل پلی پروتكت ( google play protect) را به منظور برقراری امنیت بیشتر در فروشگاه آنلاین و اینترنتی خود، پلی استور، توسعه و عرضه داد. بر مبنای آمار انتشار یافته از جانب گوگل در این گزارش ۵۶ صفحه ای، یادگیری ماشینی بكارگرفته شده در گوگل ۶۰.۳ درصد از ضریب نفوذ بدافزارهای اپلیكیشن های اندرویدی را با شناسایی نرم افزارهای آلوده به بدافزار كاسته است و بنابر ادعای خود گوگل، این رقم همچنان رو به افزایش است.
گوگل در پاسخ به آن دسته از افرادی كه تصور می كنند امنیت سایبری سیتسم عامل اندروید از رقیب آن یعنی سیستم عامل iOS اپل بسیار ضعیف تر و صدمه پذیرتر است، هم با اشاره به آمار و ارقام در سالهای گذشته، این ادعا را رد كرده است به گونه ای كه در سال ۲۰۱۶ احتمال دانلود و نصب یك اپلیكیشن آلوده ۰.۰۴ درصد بود اما در سال ۲۰۱۷ این عدد به كمتر از ۰.۰۲ درصد كاهش پیدا كرد كه این خود به وضوح نشان دهنده تلاش چشمگیر گوگل برای افزایش ضریب امنیت اندروید است.
هم اكنون حدود دو میلیارد كاربر گوشی هوشمند از سیتسم عامل اندروید استفاده می نمایند كه حالا گوگل با عرضه گزارش امنیتی سالانه خود تلاش دارد از نگرانی های اخیر كاربران و طرفدارانش بكاهد.
در این گزارش همینطور آمده است: تعداد وصله های نرم افزاری و امنیتی گوگل در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی ۳۰ درصد رشد و افزایش داشته است كه البته متخصصان ما همواره در تلاش مستمری هستند تا رو به روز به امنیت این سیستم عامل محبوب و پرطرفدار افزوده شود.
همانطور كه از این گزارش و لحن گوگل پیداست، این شركت از وضعیت كنونی امنیت سیستم عامل خود رضایت بالایی دارد و بر این باور است كه از این لحاظ پا به پای همتای خود یعنی سیستم عامل iOS به پیش آمده و چیزی از امنیت آن كم ندارد.


 

1396/12/25
17:54:58
5.0 / 5
4612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS