نحوه دریافت مجوز كسب و كارهای اینترنتی

نحوه دریافت مجوز كسب و كارهای اینترنتی به گزارش ابزار اپل به منظور تأمین حقوق مطرح شده و ساماندهی كسب و كارهای مجازی، مركز توسعه تجارت الكترونیكی به اعطای نماد به كسب و كارهای اینترنتی اقدام نموده كه هویت مالك و محل فعالیت آن ها احراز شده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، حجم اقدامات انجام شده در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت های یازدهم و دوازدهم به اندازه ای بوده كه حالا دیگر حدودا كسی نمی تواند بگوید كه در انجام كسب و كارهای اینترنتی یا اساسا در ارتباط با اینترنت مشكل زیرساختی دارد. هرچند هنوز به لحاظ تعرفه ای مباحثی وجود دارد اما از حق نمی توان گذشت كه همین اقدامات زیرساختی وزارتخانه ارتباطات در یازدهم و دوازدهم حالا سبب شد تا حجم عظیمی از كسب وكارهای اینترنتی كه اصطلاحا استارت آپ یا كسب وكارهای نوپا هم نامیده می شوند بر بستر اینترنت تولید شوند. اما پاسخ به این نكته هم ضروری می باشد كه تكلیف مجوز كسب و كارهای مجازی چگونه مشخص می شود؟
كسب و كارهای دارای نماد ملزم به رعایت مقررات مندرج در نماد هستند و مداركی مورد نیاز برای دریافت پروانه كسب داشته باشند، عبارتند از:
۱- عرضه نشانی دفتر كار یا اقامتگاه قانونی متقاضی
۲- گواهی صلاحیت شخصی از نیروی انتظامی
۳- گواهی اداره امور مالیاتی ذیربط در خصوص پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیات قطعی شده
۴-گواهی گذراندن دوره های آموزشی احكام تجارت و كسب وكار
۵- تأییدیه خصوصیت های تخصصی كسب و كار مجازی توسط مركز توسعه تجارت الكترونیكی
۶- تصویر كارت ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی و یا گذرنامه و پروانه كار برای اتباع خارجی
۷- تصویر كارت آخر خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم یا پزشكی برای آقایان كمتر از پنجاه سال سن یا گواهی اشتغال به تحصیل
۸- پروانه تخصصی و فنی یا دیپلم فنی یا مدارك تحصیلی دانشگاهی مرتبط، یا معرفی یك نفر واجد شرایط مذكور برای صنوف
۹-مصوبه هیأت مدیره برای صدور پروانه كسب به نام مدیر عامل یا یكی از صاحبان امضاء مطابق اساسنامه و آخرین آگهی روزنامه رسمی ثبت شركت برای اشخاص حقوقی.
در این باره رسول سراییان - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در گفت وگو با ایسنا با تاكید بر لزوم تولید تسهیل گری در حوزه كسب وكارهای نوپا، اساسی ترین كمكی كه كسب و كارهای نوپا نیاز دارند را این دانست كه ما مانع از كار آنها نشویم و درواقع نقش تسهیل گری را برای آنها داشته باشیم. در همین راستا و به قول وی در وزارت ارتباطات و همینطور در سازمان فناوری اطلاعات یك مركز تسهیل گری بوجود آمده است كه در آنجا نقشه كمك به استارت آپ ها، ارتباطات و شبكه ای كردن آنها طراحی شده و جزو اولویت های این وزارتخانه است.
به گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات، وزارت ارتباطات در جهت نقش تسهیل گری خود اگر نیاز باشد، مصوباتی را از مجلس بگذراند و یا اقداماتی دیگر را انجام خواهد داد،


 

1397/01/17
18:04:58
5.0 / 5
4532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS