كلاهبرداری مالی در صدر جرایم سایبری

كلاهبرداری مالی در صدر جرایم سایبری ابزار اپل: با عنایت به گرایش عموم مردم و بخصوص جوانان و نوجوانان به فضای مجازی و انجام بخشی از فعالیت های روزمره در این فضا متأسفانه به علت عدم آگاهی و سهل انگاری افراد شاهد بروز جرایم در این حوزه هستیم.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، یكی از فعالیت هایی كه امروزه اكثریت كاربران با استفاده از فضای مجازی انجام می دهند خرید و فروش های اینترنتی و تراكنش های مالی است كه به علت رعایت نكردن مسائل امنیتی و اصول حفاظتی مشخصات حساب بانكی در اختیار كلاهبرداران قرار می گیرد و سبب بروز مشكلاتی برای آنان می گردد.

بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، با عنایت به اینكه كسب منافع مالی از مهمترین دلایل فعالیت كلاهبرداران در فضای مجازی است، بنابراین فعالیت های مالی در این فضا با مخاطرات عدیده ای همراه است. در سال قبل كلاهبرداری های مالی و برداشت های غیرمجاز از حساب های بانكی، مزاحمت های اینترنتی و نشر اكاذیب بیشترین آمار وقوع جرایم را به خود اختصاص داده اند.
كارشناسان به مردم سفارش می كنند كه در خریدهای خود در بستر اینترنت ملاحظات امنیتی را رعایت نمایند، به خصوص خانواده ها هنگام خرید توسط فرزندان حتماً در كنار آن ها حضور داشته باشند و بر كار و نحوه خرید آنلاین نظارت داشته باشند.

به همه كاربران سفارش شده به سادگی فریب وعده های پوچ كلاهبرداران را نخورند و در خرید و فروش های اینترنتی پیش از هرگونه اقدامی بررسی های لازم در مورد صحت درگاه بانكی و هویت فرد مقابل را انجام دهند.
1397/02/07
12:44:25
5.0 / 5
4749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS