چگونه در برابر برنامه های مخرب محافظت شویم

چگونه در برابر برنامه های مخرب محافظت شویم ابزار اپل: دنیای دیجیتال ترسناك است. مجرمان در هر گوشه ای پنهان می شوند و به دنبال ما می آیند و سبب ویرانی می گردند. گروه های هك متشكل از تكنسین های پیچیده هستند كه در انجام كارهای بی رحمانه، خوب هستند. زمانی كه دولت ها دست به كار می زنند، اوضاع وخیم تر است و این دقیقاً همان چیزی است كه هم اكنون اتفاق می افتد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، در بعضی خبرها اعلام شده كه كره شمالی با كمك برنامه های مخرب موجود در فروشگاه Google Play جاسوسی می كند. این واقعاً ترسناك است.
دولت كره شمالی به تازگی از فروشگاه گوگل پلی بهره برده است. این سازمان از برنامه های مخرب برای كشف و حمله فراریان این كشور استفاده می نماید. محققان مك آفی این كمپین حمله را بعنوان "RedDawn" كشف و ضبط كردند. آن ها نه تنها فراریان بلكه افرادی كه به آن ها كمك می كنند و همینطور روزنامه نگارانی كه با آن ها مرتبط هستند را هدف قرار می دهند.

بر مبنای اعلام، گروه پشت این حمله بعنوان " تیم خورشید " شناخته می گردد و یك گروه تحت حمایت دولتی است كه پشت حملات مشابه گذشته قرار دارد. محققان سه برنامه مخرب را در فروشگاه Google Play با این تهدید به ارمغان آورده اند. این برنامه ها عبارتند از: Food Ingredients Info، Fast AppLock، and AppLockFree

اما خبر خوب این است كه گوگل بعد از اطلاع مك آفی در موردشان، این برنامه ها را از پلی استور حذف كرده است. خبر بد، این مورد می تواند دوباره اتفاق بیفتد و كراكرهای كره شمالی را مورد هدف قرار می دهد. هر زمان كه برنامه های بتا یا برنامه های فروشندگان را در معرض خطر قرار می دهید، برنامه شما را نصب می كند. خواندن را ادامه دهید تا یاد بگیرید چطور محافظت كنید.چگونه از برنامه ها حفاظت كنیم

اما در نبرد بی انتها با مهاجمان، گوگل از كاربران آندروید درخواست می كند تا این مراحل را دنبال كنند: یكی از طریق های محافظت در برابر این است كه از Google Play Protect استفاده كنید. این برنامه برای كار در پس زمینه طراحی شده است، كاربران را از برنامه های مخرب در زمان واقعی محافظت می كند.

فقط برنامه ها را از فروشگاه Google Play دانلود كنید. با وجود اینكه بعضی از برنامه های مخرب آن را به پلی استور تبدیل می كنند، این روند فرایند غربالگری بیشتری دارد. این سبب كاهش شانس برنامه های مخرب می گردد. فروشگاه های نرم افزاری third-party این پروسه های غربالگری را ندارند.

با عنایت به اندروید، بعضی از كاربران در دانلودها یا نصب ها از برنامه های ناشناخته یا برنامه های كاربردی نامعتبری كه از منابع غیر از گوگل است، استفاده می نماید. بر مبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، قالب های آندروید تا زمانی نصب می شوند كه كاربر اجازه نصب برنامه های كاربردی از منابع دیگر را ندارد.

اطمینان حاصل كنید كه سیستم عملیاتی شما تا به امروز ارتقاء یافته است؛ دقت كنید كه ابزار الكترونیكی تان با تازه ترین به روزرسانی های امنیتی اندروید به روز شده باشد. این اطلاعات به روزرسانی های امنیتی را در سیستم عملیاتی معمولی به دست خواهید آورد. این یك روش عالی برای وصله كردن صدمه پذیری است.

تأیید نام سازنده برنامه مهم است. برنامه های Copycat یك نام سازنده متفاوت از یك برنامه واقعی دارند. پیش از دانلود یك برنامه، یك جستجو در گوگل برای پیدا كردن سازنده اصلی انجام دهید.

به بررسی های صورت گرفته توسط دیگران توجه كنید، اغلب برنامه های محبوب توسط كاربران دیگر در فروشگاه app مورد بررسی قرار خواهند گرفت. گاهی اوقات می توانید نظرات متخصصان را به صورت آنلاین پیدا كنید. این ها در اشاره به برنامه های مخرب یا معیوب مفید هستند. اگر یك اخطار بازبینی پیدا كردید، این برنامه مخرب است، آن را دانلود نكنید.1397/03/07
13:12:10
5.0 / 5
5116
تگهای خبر: امنیت , اندروید , سیستم , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS